۶ راه ساده برای ارتقا رژیم غذایی سالم

۶ راه ساده برای ارتقا رژیم غذایی سالم

ممکن است برای بسیاری از ما کنترل کردن میزان کالری و نوع مواد غذایی ای که به بدن خود می رسانیم،دشوار باشد. این امر به ویژه در زمان امتحانات و یا دورانی که بسیار سرمان شلوغ است، سخت تر نیز خواهد شد. به همین منظور ما به شما ۶ راه ساده که به کمک آن ها می توانید رژیم غذایی خود را ارتقا دهید، معرفی می کنیم.

6 راه ساده برای ارتقا رژیم غذایی
۶ راه ساده برای ارتقا رژیم غذایی
  1. چیدمان مواد غذایی را در آشپزخانه ی خود تغییر دهید.

یک راه حل بسیار ساده برای ارتقا رژیم غذایی خود، این است که از خوردن تنقلات پرکالری به ویژه در آخر شب خودداری کنید. شما می توانید مواد غذایی بسیار پرکالری را در قسمت های پشتی یخچال و یا کابینت خود قرار دهید و به جای آن مواد غذایی مغذی تر را در قسمت های جلویی و در دسترس بگذارید. می توانید شکلات و شیرینی را در ظرف های در بسته و در قسمت های بالایی کابینت قرار دهید.  این کار باعث می شود تا در زمان گرسنگی با باز کردن یخچال، ابتدا مواد غذایی کم کالری تر را دیده و احتمال استفاده از مواد غذایی مضر را کاهش دهید.

 

6 راه ساده برای ارتقا رژیم غذایی
6 راه ساده برای ارتقا رژیم غذایی
  1. تعادل را در رژیم غذایی خود رعایت کنید.

مطمئن شوید که از مواد غذایی مختلف به میزان مناسب استفاده می کنید. شما باید در طول روز مقدار مناسبی میوه و سبزیجات مصرف کنید. شما می توانید آن ها را به وعده های غذایی خود اضافه کنید، به عنوان مثال می توانید برای صبحانه موز و برای ناهار اسفناج مصرف کنید. در همین راستا، متخصصان نیز توصیه می کنند که نیمی از بشقاب شام خود را با سبزیجات پر کنید. این کار برای هضم غذا نیز بسیار موثر است.

3. از مواد غذایی نشاسته دار استفاده کنید.
3. از مواد غذایی نشاسته دار استفاده کنید.
  1. از مواد غذایی نشاسته دار استفاده کنید.

سیب زمینی با پوست یکی از بهترین انتخاب ها در این زمینه می تواند باشد. همچنین مطمئن شوید که در رژیم غذایی شما کلم نیز گنجانده شود، چرا که این ماده ی غذایی حاوی مقدار بسیار زیادی میوه و مواد معدنی است که می تواند برای سلامت شما بسیار مفید باشد.

3. از مواد غذایی نشاسته دار استفاده کنید.
3. از مواد غذایی نشاسته دار استفاده کنید.
  1. آب

دلایل بسیار زیادی وجود دارد که بر اساس آن ها متخصصان ما را به نوشیدن مقدار زیادی آب دعوت می کنند. آب می تواند به دفع مواد مضر از بدن شما کمک کند، می تواند جریان خون را متعادل نگه دارد و رطوبت سلول های بدن شما را تامین کنید. سعی کنید به مقدار مناسب آب بنوشید.

کاهش مصرف شکر
کاهش مصرف شکر

۵٫شکر

یکی از راحت ترین روش ها برای ارتقا رژیم غذایی، کاهش میزان مصرف شکر است. زمانی که احساس خستگی می کنیم، اولین چیزی که به سراغ آن می رویم مواد غذایی حاوی مقدار زیادی شکر است. حقیقت این است که شکر برای بدن ما مفید نیست. در صورت نیاز، متخصصان استفاده از شکر های طبیعی و کربوهیدرات ها را به جای شکر مصنوعی توصیه می کنند.

6 راه ساده برای ارتقا رژیم غذایی
6 راه ساده برای ارتقا رژیم غذایی
  1. تنقلات

اگر در طول روز احساس گرسنگی می کنید، می توانید از آجیل و مغز های مغذی استفاده کنید. آن ها برای بدن بسیار مفید هستند و چربی بسیار کمی را در خود جای داده اند. خوردن تنقلات، یکی از بخش هایی از رژیم غذایی روزانه ماست که به طور معمول برای آن برنامه ریزی نمی کنیم، و خورد موادی مانند شکلات و شیرینی برای این وعده می تواند کیفیت رژیم غذایی ما را پایین بیاورد.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *