ترکیب جذابی از رنگ ها و سنگ های شفاف در کلکسیون جدید برند کارتیه: کلکسیون بزرگ

ترکیب جذابی از رنگ ها و سنگ های شفاف در کلکسیون جدید برند کارتیه: کلکسیون بزرگ

ترکیب جذابی از رنگ ها و سنگ های شفاف در کلکسیون جدید برند کارتیه: کلکسیون بزرگ 

برند کارتیه بار دیگر خبر ساز شد! در هفته ی گذشته و در مرکز لندن، این برند بسیار مشهور از جدیدترین کلکسیون زیورآلات گران قیمت خود رو نمایی کرد. کلکسیون جدید زیورآلات برند کارتیه تحت عنوان “کلکسیون بزرگ” (Magnitude) ترکیب بسیار غنی از رنگ ها و تضاد ها است. طرح های ارائه شده در کلکسیون جدید برند کارتیه با ظرافت و هنرمندی تمام به گونه ای طراحی شده اند تا بتوانند ترکیب جذابی از سنگ های بسیار قیمتی را در کنار سنگ هایی با ارزش کمتر، به خوبی نشان دهند. همچنین این زیورآلات از حیث نوآوری در طرح و همچنین رعایت سبک “اختلالی” که برند کارتیه پایه گذارآن بوده است،حایز اهمیت میباشند.  

ترکیب جذابی از رنگ ها و سنگ های شفاف در کلکسیون جدید برند کارتیه: کلکسیون بزرگ

طرح های ارائه شده در کلکسیون جدید برند کارتیه با ظرافت و هنرمندی تمام به گونه ای طراحی شده اند تا بتوانند ترکیب جذابی از سنگ های بسیار قیمتی را در کنار سنگ هایی با ارزش کمتر، به خوبی نشان دهند.

کلکسیون جدید برند کلکسیون جدید برند کارتیه به گونه ای طراحی شده است تا زیباییهای طبیعی سنگهای نه چندان قیمتی،مانندکوارتز، اوپال ولاپیچ لاجوردی رابیش از پیش به خوبی نشان دهد. استفاده از این سنگها در ترکیب با سنگ های قیمتی و بسیار لوکس مانند زمرد ها، الماس های رنگی، یاقوت های کبود و سرخ نه تنها زیبایی زیورآلات موجود در این برند را دو چندان کرده است، بلکه توانسته است بار دیگر توجه بسیار زیادی را به سمت زیبایی های سنگ های غیر لوکس جلب کند.  

ترکیب جذابی از رنگ ها و سنگ های شفاف در کلکسیون جدید برند کارتیه کلکسیون بزرگ (۳)

کلکسیون جدید برند کارتیه تحت عنوان کلکسیون بزرگ، در لندن با معرفی ۶۰ قطعه ی جدید به صورت رسمی به بازار معرفی شد. این در حالی است که طراحان این برند اعلام کرده اند تا پایان تور رونمایی از این کلکسیون در ماه ژوئیه سال ۲۰۲۰، ۶۰ قطعه ی دیگر به این کلکسیون اضافه خواهد شد.

کلکسیون بزرگ، کلکسیونی از رنگ ها و تکنیک های مخصوص برند کارتیه

پیر راینرو، مدیر بخش جواهر سازی و سرپرست بخش استایل و ارزش گذاری آثار، در خصوص کلکسیون جدید برند کارتیه می گوید:” کلکسیون جدید برند کارتیه به گونه ای طراحی شده است که بتواند برهمکنش مواد و تلفیق آن ها در طبیعت را به خوبی نشان دهد. برند کارتیه بار دیگر توانسته است با ارائه ی “کلکسیون بزرگ” توانایی و مهارت خود در طراحی زیورآلاتی چشم گیر و خاص را به زیبایی نشان دهد و جایگاه خود را به عنوان برندی مطرح در سطح بین المللی به ویژه در زمینه ی طراحی زیورآلات گران قیمت، تثبیت کند. یکی از نقاط قوت این کلکسیون استفاده از سنگ های بسیار شفاف است. این سنگ ها می توانند درخشندگی یک ستاره ی نورانی را به ظاهر شما هدیه کنند. سنگ های استفاده شده در کلکسیون جدید برند کارتیه، از جمله سنگ هایی هستند که این برند از ابتدای قرن بیستم در کارهای خود از آن ها استفاده کرده است”.

کلکسیون جدید برند کارتیه به گونه ای طراحی شده است که بتواند برهمکنش مواد و تلفیق آن ها در طبیعت را به خوبی نشان دهد.

در اوج دوره ی آرت دکو برند کارتیه ساعت ها و ظروف بسیار نفیس، زیبا و گران قیمتی را با استفاده از سنگ های قیمتی و سنگ های معمولی طراحی کرده و به بازار عرضه کرد. برای ساخت این قطعات،طراحان این برند سنگهایی بارنگهای بسیار خاص و عجیب اما طبیعی را گردآوری کردند و همین امر سبب شد تا کلکسیونی از سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی با رنگ های بسیار خاص و جذاب در اختیار این برند قرار بگیرد. این برند در نهایت از این سنگ ها برای طراحی جواهرات و زیورآلات در کلکسیون های مختلف، مانند کلکسیون جدید برند کارتیه تحت عنوان “کلکسیون بزرگ”،  استفاده کرد. راینرو در این خصوص معتقد است که سنگ ها برای طراحان برند کارتیه از جایگاه خاصی برخوردار هستند که می توان با آن ها مفاهیم را از نو خلق کرد. به بیان دیگر او معتقد است که نگاه برند کارتیه به سنگ ها تنها به وسایلی تزئینی برای زیورآلات محدود نمی شود.

جدیدترین زیورآلات طرح کارتیه در گالری شمرون

رنگ بندی زیورآلات در کلکسیون جدید برند کارتیه

یکی از نقاط قوت برند کارتیه در طراحی زیورآلات، ترکیب بندی رنگ های مختلف در این کلکسیون ها است. طراحان برند کارتیه تلاش میکنند تا باارائه ترکیبها ی هنرمندان ه وحسابشده ای ازرنگها بتوانند کلکسیونهایی جذاب ومتفاوت رابه بازار ارائه کنند. این ترکیب بندی به گونه ای است که توانسته است به عنوان یکی از نقاط قوت برند کارتیه، به استاندارد این برند در دنیای زیورآلات گران قیمت تبدیل شود. این انتخاب خاص در رنگ بندی که تحت عنوان استایل کارتیه نیز معروف است، برای اولین بار در دوران آرت دکو و در قالب زیورآلات تک رنگ توانست خود را نشان دهد. در آن زمان، زیورآلات مونوکروماتیک یا تک رنگ از جمله انتخاب های بسیار محبوب و ترند رایج دوران بودند و برند کارتیه توانست با استفاده از زمرد در مقابل یاقوت کبود، زیورآلاتی بسیار جذاب و خارق العاده را خلق کند. درآن زمان، این ترکیب بسیار خاص و مبتکرانه بود. برند کارتیه در آن زمان با ارائه ی این ترکیب جدید و خلاقانه توانست زیورآلات مورد علاقه ی مهاراجه های هندی را که معمولا ترکیب شلوغی از رنگ ها بودند، به نمونه های باب طبع ثروتمندان غربی تبدیل کند و موفقیت بسیار بزرگی را در این بازار کسب کند.

ترکیب جذابی از رنگ ها و سنگ های شفاف در کلکسیون جدید برند کارتیه: کلکسیون بزرگ

با اینکه از آن دوران، مدت زمان زیادی می گذرد اما برند کارتیه با ارائه ی کلکسیون بزرگ بار دیگر اثبات کرده است که نقطه ی قوت تمامی کلکسیون های ارائه شده توسط این برند استفادهی هنرمندانه ازرنگها وتاکید بر روی نقش بازتاب نور برروی اجسام در حال حرکت، در زیبایی نهایی کلکسیون ها می باشد. نمونه ی بارز این انتخاب، برش های غیر معمول الماس در گردنبند تیا در کلکسیون جدید برند کارتیه است که در ترکیب با درخشش زمرد کلمبیایی توانسته است این گردنبند را به یک اثر هنری خاص و البته گران قیمت در کلکسیون تبدیل کند.

سورپرایز دوم برند کارتیه و رونمایی از کلکسیون جدید برند کارتیه با نامClash

ترکیب جذابی از رنگ ها و سنگ های شفاف در کلکسیون جدید برند کارتیه کلکسیون بزرگ (۴)
طراحی ارائه شده در زیورآلات کلکسیون clash بسیار شبیه به طراحی “مجسمه ای” ارائه شده توسط جینا توساینت، طراح مطرح برند کارتیه در سال های ۱۹۳۳ تا ۱۹۷۰ است.

اگرچه برند کارتیه با معرفی کلکسیون بزرگ توانسته است توجه بسیار زیادی از مطبوعات، طراحان و همچنین طرفداران خود را جلب کند، اما این کلکسیون تنها سورپرایز این برند برای سال ۲۰۲۰ نیست. اخیرا برند کارتیه از کلکسیون جدیدی تحت عنوان clash نیز رونمایی کرده است. این کلکسیون شامل چهارده طرح خاص و مدرن از دستبند، گردنبند، گوشواره و حلقه است که همگی با کمک طلای زرد و به صورت طرح هایی مدرن و برجسته طراحی شده اند. برند کارتیه برای اولین باردرشهر پاریس ازکلکسیون clash رونمایی کرده است. طراحان این برند معتقد هستند که این کلکسیون جدید از برند کارتیه برای افرادی است که زندگی را به صورت سیاه یا سفید نمی بینند و معتقدند که زندگی ترکیب جذابی از رنگ های مختلف است. زیورآلات ارائه شده در کلکسیون جدید برند کارتیه با کمک مرجان های زیبا که با ترکیب رنگی فوق العاده ای در کنار طلای زرد می درخشند، طراحی و تزئین شده است. بسیاری معتقد هستند که کلکسیون clash می تواند به خوبی بازتاب طرح های مدرنی باشد که این برند در قالب کلکسیون های مختلف در گذشته به بازار ارائه کرده است. طراحی ارائه شده در زیورآلات کلکسیون clash بسیار شبیه به طراحی “مجسمه ای” ارائه شده توسط جینا توساینت، طراح مطرح برند کارتیه در سال های ۱۹۳۳ تا ۱۹۷۰ است. این کلکسیون در طول سال ۲۰۲۰ به مرور تکمیل می شود و زیورآلات موجود در آن با قیمت متوسط ۲ هزار دلار به بازار ارائه می شوند. این کلکسیون می تواند نظر بسیاری از افرادی با سلیقه که به دنبال زیورآلاتی گران قیمت با طراحی مدرن هستند را به خود جلب کند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی را وارد نمایید :