چگونه موسیقی می تواند به شما کمک کند تا بیشتر ورزش کنید؟

چگونه موسیقی می تواند به شما کمک کند تا بیشتر ورزش کنید؟

آیا تا به حال دقت کرده اید زمانی که به آهنگ مورد علاقه ی خود گوش می دهید، هر کاری آسان تر می شود؟ به نظر می رسد که موسیقی می تواند سخت ترین کار ها را برای ما آسان کند و گذر زمان را به امری دلپذیر برای ما تبدیل کند. حال مطالعات اخیر دانشمندان نیز نشان داده است که موسیقی می تواند به ما کمک کند تا برای مدت زمان بیشتری ورزش کنیم. به همین دلیل است که بسیاری از پزشکان و متخصصین قلبی و عروقی، بیماران خود را تشویق می کنند که موسیقی را به جلسات تمرینی خود اضافه کنند. آن ها معتقد هستند که این کار می تواند کار های سخت جسمی را ساده تر کند و همچنین عملکرد بدن را در تست های قلبی و آزمایش های استرس افزایش دهد.

دکتر هیتام احمد، متخصص قلب و عروق در این خصوص می گوید:” موسیقی بسیار شگفت انگیز است. در واقع موسیقی زبان جهانی است. سلیقه های افراد در موسیقی متفاوت است، اما به طور کلی همه آن را دوست دارند. این که در زمان ورزش کردن به چه نوع موسیقی گوش دهیم، اهمیتی ندارد. مسئله ای که در این زمان اهمیت دارد این است که این موسیقی باید سبب شادی شما شود، استرس شما را از بین ببرد و به شما انگیزه دهد تا بتوانید بهتر ورزش کنید و تمرین ها را دنبال کنید”.

چگونه موسیقی می تواند به شما کمک کند تا بیشتر ورزش کنید؟

او در ادامه می افزاید:” گوش دادن به موسیقی به هنگام ورزش سبب می شود رقابتی توسط قسمت های مختلف بدن در راستای بدست آوردن توجه مغز به وجود بیاید. در این شرایط به جای آنکه مغز شما به خستگی بدن، تعداد نفس ها و یا ضربان قلب فکر کند،  بر روی موسیقی، نت ها و خاطراتی که این موسیقی برایش زنده کرده است، متمرکز می شود”.

 

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *