نکاتی مهم و کلیدی برای مراقبت از پوست در فصل تابستان

نکاتی مهم و کلیدی برای مراقبت از پوست در فصل تابستان

فصل تابستان زمانی است که پوست شما به مراقبت ویژه ای احتیاج دارد. به سبب گرما و آلودگی شدید هوا، پوست شما در معرض خطر و آلودگی بسیار زیادی قرار دارد.در این فصل نه تنها پوست بدن شما در معرض آفتاب سوختگی و تیره شدن است، بلکه تابش شدید نور خورشید می تواند سبب پیری زودرس پوست شما نیز شود. ما در اینجا چند نکته ی مهم و ساده را برای محافظت و سلامتی از پوست شما در فصل تابستان، معرفی خواهیم کرد. رعایت این نکات می تواند به سلامت و درخشانی ظاهری پوست شما بسیار کمک کند.

نکاتی مهم و کلیدی برای مراقبت از پوست در فصل تابستان

آب دوست خوب شماست! آب می تواند به حفظ سطح رطوبت و همچنین دفع سموم از بدن شما کمک کند. مطمئن شوید که در طول روز میان ۸ تا ۱۰ لیوان آب می نوشید. این کار همچنین شما را از خطر کم آبی محافظت می کند.

جدیدترین زیورآلات طرح مروارید در گالری شمرون

نکاتی مهم و کلیدی برای مراقبت از پوست در فصل تابستان

لایه برداری پوست گرما و گرد و خاکی که بر روی پوست می نشیند، از جمله مشکلات مشترکبسیاری از ما در فصل تابستان است. به عنوان یک راه حل موثر، لایه برداری پوست می تواند به شما کمک کند که پوست قدیمی و آسیب دیده خود را از بین ببرید.سعی کنید پوست صورت خود را برای سه الی چهار بار در طول روز بشویید و یک الی دوبار در هفته از آن لایه برداری کنید.   استفاده از مرطوب کننده های پوست با تمام شدن فصل زمستان بسیاری از ما فکر می کنیم که دیگر احتیاجی به استفاده از مرطوب کننده های پوستی نداریم. در واقع، گرمای بسیار زیاد فصل تابستان می تواند سبب خشکی و آسیب های جدی به پوست شما شود. توجه داشته باشید که در فصل تابستان، مرطوب کننده های چرب کارساز نیستند و باید از مرطوب کننده های غیر چرب و آب رسان استفاده کنید تا بتوانید رطوبت از دست رفته ی پوست خود را به آن باز گردانید.

نکاتی مهم و کلیدی برای مراقبت از پوست در فصل تابستان

ضد آفتاب قرار گرفتن در برابر نور خورشید بدون استفاده از ضد آفتاب، در واقع دعوت مستقیم از خورشید برای ایجاد آسیب های طولانی مدت بر روی بافت پوست بدن شما است. برای محافظت از پوست بدن خود در برابر اشعه ی ماورا بنفش نور خورشید، بهتر است از ضدآفتاب هایی با PSF  حداقل ۳۰ استفاده کنید و در طول روز، هر چند ساعت یک بار آن را بر روی بخش هایی از بدن خود که در معرض نور آفتاب هستند بزنید. این کار می تواند میزان آسیب ناشی از نور خورشید را به حداقل برساند.  

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی را وارد نمایید :