معرفی زیورآلات ست زنانه مردانه: از کاربرد تا مفهوم آنها

معرفی مفهوم و کاربرد زیورآلات ست زنانه مردانه

نظم و همگونی در استایل یکی از فاکتورهای مهم برای داشتن ظاهری آراسته و شیک است. این مهم با تطبیق رنگ ها، المان های اصلی استایل مورد نظر و استفاده از زیورآلاتی که با سایر اکسسوری ها مطابقت دارند، امکان پذیر است. این اصل در استایل های افراد تا جایی اهمیت پیدا کرده است که زیورآلاتی که به صورت ست طراحی می شوند از سوی بسیاری از طراحان و برند های بزرگ دنیا به بازار عرضه شده اند. استفاده از ست های زوج امر جدیدی نیست؛ اما بر خلاف سرویس های عروس، ست زنانه مردانه استیل  برای زوج ها ترند جدیدی است که این روز ها در ویترین طلا فروشی ها و مغازه ها به چشم می خورد. ما در این مقاله قصد داریم تا ضمن ارائه تاریخچه ای از این ترند زیورآلات، در خصوص مزایای استفاده از زیورآلات ست برای مردان و زنان صحبت کنیم.

ست زنانه مردانه استیل از گالری شمرون
ست زنانه مردانه استیل از گالری شمرون

خرید ست زنانه مردانه استیل چه مزایایی دارد؟

اگرچه استفاده از زیورآلات ست همواره رایج بوده است اما امروزه استفاده از این مجموعه جواهرات افزایش یافته است و این امر می تواند نشان دهنده مطلوبیت این شاخه از زیورآلات باشد. به طور کلی خرید زیورآلات ست می تواند مزایای زیادی داشته باشد که در ادامه به بررسی برخی از مهم ترین آن ها خواهیم پرداخت.

زیورآلات کاپل از گالری شمرون
زیورآلات کاپل از گالری شمرون

ارتقای ظاهر استایل

داشتن یک ظاهر خوب برای کسی که به جلب نظر دیگران علاقه مند است، اهمیت دارد. به عنوان مثال، در یک سازمان و یا شرکت، آن دسته از افرادی که به عنوان متصدی کار می کنند، باید ظاهری آراسته و مناسب داشته باشند. این آراستگی می تواند در مشتریان و مراجعین تاثیر مثبتی بگذارد و اعتماد آنها را به مجموعه افزایش دهد. در یک مهمانی و یا قرار ملاقاتی مهم نیز آراستگی حرف اول را می زند. استفاده از ست مردانه زنانه می تواند ضمن ایجاد هارمونی و توازن در ظاهر شما، آراستگی مطلوب را نیز به استایلتان هدیه کند. زیورآلاتی که با ظرافت هرچه تمام تر با یکدیگر منطبق هستند، می توانند دقت و توجه شما نسبت به جزئیات را به رخ بکشند.

زیورآلات ست زنانه مردانه از گالری شمرون

تکمیل کننده استایل

دیگر کمتر کسی در دنیا از نقش مهم و کلیدی زیورآلات در تکمیل ظاهر و استایل های مدرن، غافل است. زیورآلات نه به عنوان یک انتخاب اختیاری، بلکه به عنوان یکی از مهم ترین اعضای دنیای مد در قلب استایل های مختلف حضور دارند. استفاده از ست زیورآلاتی که با توجه به جنس، رنگ، نوع پارچه و موقعیت مورد نظر انتخاب می شوند، می توانند ساده ترین و موثر ترین راه برای تکمیل ظاهر و استایل شما و پارتنرتان باشند. به طور خاص، استفاده از ست زیورآلات برای شرکت در جلسات کاری، جلسه های استخدامی و مهمانی های رسمی بهترین انتخاب برای تکمیل استایل شما می باشد.

ست حلقه زنانه مردانه از گالری شمرون
ست حلقه زنانه مردانه از گالری شمرون

ظاهری شیک

انتخاب سبکی متفاوت یکی از روش های داشتن ظاهری شیک است. بسیاری از مردم فکر می کنند که تنها راه رسیدن به ظاهری شیک، خرید لباس های برند و بی نظیر است. شاید باید یادآوری کرد که اگر تمام مردم جهان به دنبال لباس های منحصر به فرد باشند، آن لباس دیگر منحصر به فرد نخواهد بود. استفاده از ست زیورآلات یکی از روش های ساده و بسیار تاثیرگذار برای ساخت استایلی شیک و منحصر به فرد است.

گردنبند ست زنانه مردانه طرح تاج از گالری شمرون
گردنبند ست زنانه مردانه طرح تاج از گالری شمرون

انتخاب زیورآلات و ترکیب آن ها حتی با لباس های ساده و بسیار معمولی، چون از حسن انتخاب و سلیقه افراد ناشی می شود، می تواند استایلی شیک را به وجود آورد. شما ممکن است یک ست زیورآلات دریایی را در کنار پیراهنی سفید برای کنار دریا در نظر بگیرید اما فردی دیگر یک ست زیورآلات نقره را با همان لباس و برای همان موقعیت در نظر بگیرد. این تفاوت ها و ظرافت هایی که انتخاب زیورآلات ست برای شما فراهم می کند، روشی آسان و تاثیرگذار برای شیک پوشی در دنیای مد حال حاضر است.

نمادی از همبستگی

استفاده از ست زوج استیل که بیشتر در میان زوج های شیک پوش رواج دارد، می تواند نمادی از همبستگی عاطفی آن ها باشد. همگونی میان زیورالات استفاده شده توسط آن ها از نظر بیننده یک تصادف نخواهد بود. از سویی دیگر، توجه به چنین جزئیات ریزی می تواند به جذابیت و خاص بودن استایل شما به عنوان یک زوج، بیافزاید.

زیورآلات ست، نمادی از همبستگی
زیورآلات ست، نمادی از همبستگی

تاریخچه استفاده از زیورآلات ست زنانه و مردانه

متاسفانه نمی توان دوره تاریخی دقیقی را به پیدایش ست های زیورآلات نسبت داد. بر اساس آنچه که در تاریخ آمده است، در قرن هفدهم میلادی و در کشور فرانسه زیورآلاتی یک شکل به منظور استفاده همزمان طراحی می شدند و جواهر فروشان آن ها را تحت عنوان  Parure به فروش می رساندند. این اصطلاح فرانسوی معادل انگلیسی ندارد و به معنای “زینت کردن” است. جواهرات Parure به مجموعه ای از جواهرات یک شکل، مانند گردنبند ها و دستبند ها، گفته می شد که با هم و به طور همزمان استفاده می شدند. در آن زمان، این گروه از زیورآلات در فرانسه بسیار پرطرفدار بودند و جواهر فروشان به واسطه عرضه آن ها، پول پارو می کردند. با شروع قرن هجدهم، محبوبیت این خانواده از زیورآلات ادامه پیدا کرد. زیورآلات Parure به ست های زیورآلاتی که امروزه در ویترین مغازه ها می بینیم بسیار شبیه هستند.

جواهرات Parure به مجموعه ای از جواهرات یک شکل، مانند گردنبند ها و دستبند ها، گفته می شد
جواهرات Parure به مجموعه ای از جواهرات یک شکل، مانند گردنبند ها و دستبند ها، گفته می شد

ست های زیورآلات اولیه شامل گردنبندها، انگشترها، گوشواره ها و سنجاق های سینه بودند. به مرور زمان و در کشورهای سلطنتی اروپا، ست های مردانه زیورآلات شامل سگک کفش و شمشیرهایی با دسته های نگین نشان نیز می شدند. البته این نمونه با آنچه امروزه به عنوان ست زیورآلات مردانه می شناسیم، بسیار تفاوت دارد.

چه قطعاتی در ست زیورآلات مردانه زنانه قرار می گیرند؟

به طور کلی سه قطعه اصلی در ساخت زیورآلات زوج مورد توجه هستند. ما در ادامه هر کدام از این قطعات را به شکل مختصر بررسی می کنیم:

گردنبند ست زنانه مردانه

آویز و گردنبند زوج به عنوان یکی از شاخه های محبوب زیورآلات هستند و می توان آنها را به عنوان عضو اصلی اکثر زیورآلات زوج در نظر گرفت. استفاده از گردنبندهایی با طراحی تک جنسیتی، مانند زنجیرهایی از جنس استیل و یا نقره یکی از انتخاب های رایج به عنوان گردنبند کاپل هستند.

گردنبند ست زنانه مردانه از گالری شمرون
گردنبند ست زنانه مردانه از گالری شمرون

انگشتر ست زنانه مردانه

حلقه ها نیز مانند گردنبند ها به عنوان پای ثابت بسیاری از ست های زیورآلات به شمار می روند. این خانواده از زیورآلات، به واسطه بار معنایی عاطفی خود، هم در مجموعه های مردانه و هم زنانه بسیار محبوب هستند. انگشترهای نقره، استیل و مشکی مردانه یکی از محبوب ترین انتخاب ها در سال ۲۰۲۱ محسوب می شوند.

انگشتر ست زنانه مردانه در گالری شمرون
انگشتر ست زنانه مردانه در گالری شمرون

دستبندها

دستبندها یکی از شاخه های قدیمی، محبوب و بسیار جذاب زیورآلات هستند که همیشه در مرکز توجه قرار می گیرند. دستبند ها معمولا به عنوان یکی از اعضای ثابت زیورآلات کاپل و یکی از پایه های ثابت نیم ست های زیورآلات مردانه هستند. دستبند هایی با طرح های تک جنسیتی و یکسان، معمولا در زیورآلات کاپل به چشم می خورند.

دستبند ست زنانه مردانه در گالری شمرون
دستبند ست زنانه مردانه در گالری شمرون

معمولا زیورآلات زوج، شامل گوشواره ها نیز می شوند. این در حالی است که گنجاندن این دسته از زیورآلات در ست های مردانه چندان رایج نیست. همچنین شایان ذکر است به هنگام انتخاب و استفاده از ست زیورآلات برای اقایان، بهتر است به دکمه های سردست و سنجاق های کراواتی که قرار است به همراه ست زیورآلات استفاده شود، نیز دقت شود. زیورآلات کاپل یکی از ترندهای تقریبا جدید و اما محبوب دنیای مد هستند و انتخاب صحیح آن ها، می تواند یک سرمایه گذاری طولانی مدت و بسیار موثر در ارتقای استایل و ظاهر شما و پارتنرتان باشد.

منبع: https://www.styleskier.com

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی را وارد نمایید :