ماسک صورت از برندهای محبوب در دوران کرونا!

ماسک صورت لاکچری

ویروس کرونا چهره جهان را تغییر داده است. در حالی که بسیاری از کشورهای دنیا کم کم قوانین سخت قرنطینه خانگی را بر می دارند، ظاهر شدن در فضاهای عمومی سربسته مانند وسایل حمل و نقل عمومی، مراکز خرید و بانک ها بدون ماسک صورت امکان پذیر نیست. در واقع ماسک صورت این روزها به یک نماد از دوره همه گیری دشمنی کوچک، یعنی کرونا تبدیل شده است. عده از شال برای پوشاندن بینی و دهان خود استفاده می کنند. این در حالی است که عده ای دیگر از تی شرت های قدیمی خود در خانه استفاده کرده و ماسک های صورت رنگارنگی را درست کرده اند.

در این میان، عده ی کمی از افراد نیز خوش شانس بوده و به ماسک های N95 که مخصوص جراحی هستند، دسترسی پیدا کرده اند. پوشیدن ماسک صورت در بسیاری از کشورهای اروپایی، مانند آلمان و هلند ضروری است و در صورت عدم رعایت این قانون جریمه های سنگینی برای شهروندان در نظر گرفته می شود. با توجه به این شرایط، بسیاری از برندهای بزرگ دنیا نیز تصمیم گرفته اند تا خط تولید ماسک صورت لاکچری را به راه بیاندازند تا بلکه بتوانند با پیامد های بد اقتصادی ناشی از این دشمن نامرئی و کوچک، مقابله کنند. ما در این مقاله قصد داریم تا با معرفی محصولات برندهای مختلفی مانند Dior، Gucci و Louis Vuitton این ترند جدید در دنیای مد را به شکل دقیق تری بررسی کنیم. اما قبل از آن باید به یک سوال مهم پاسخ دهیم: چرا استفاده از ماسک صورت در فضاهای عمومی ضرورت دارد؟

استفاده از ماسک صورت در فضاهای عمومی: کرونا چگونه به ما حمله می کند؟

ویروس در بدن فردی که مبتلا به بیماری کوید ۱۹ است، به سرعت تکثیر می شود و برای این کار به سلول های زنده بدن فرد حمله می کند. پس از تسخیر، سلول های آسیب دیده می ترکند و ویروس های جدید در مایع بافتی قرار می گیرند. در اثر سرفه و یا صحبت کردن، این مایع به صورت قطرات از دهان و بینی ما خارج می شوند و می توانند محیط اطراف را به راحتی آلوده کنند. محققان نشان داده اند که تنها با گفتن عبارت “به سلامت” شما می توانید هزاران قطره کوچک را از دهان خود خارج کنید. همچنین هر سرفه می تواند چیزی در حدود ۳۰۰۰ قطره را از دهان و بینی ما خارج کند. بدیهی است که صحبت کردن می تواند یکی از راه های انتقال این ویوروس باشد. همچنین تنفس فرد بیمار در فضای بسته می تواند ذرات ویروس را به هوای اطراف منتقل کند.

استفاده از ماسک صورت در این دوران ضروری است.
استفاده از ماسک صورت در این دوران ضروری است.

جالب است بدانید که برخی از مطالعات نشان داده اند که ویروس کرونا می تواند با کمک دستگاه های تهویه در ساختمان منتقل شود. البته طول عمر این ویروس بر روی سطوح بسیار بیشتر از زمان ماندگاری آن در هوا است و همچنان مهم ترین راه مقابله با ویروس کرونا شستن دست ها با آب و صابون می باشد. بدیهی است که در چنین شرایطی استفاده از ماسک صورت می تواند با پوشش دادن بینی و دهان از انتقال ویروس جلوگیری کند و احتمال ابتلا به بیماری را به شکل قابل قبولی کاهش دهد.

خرید ماسک لاکچری در دنیای مد

اگرچه ویروس کرونا ۴۷ کشور دنیا را تحت تاثیر قرار داده است و تا تاریخ نگارش این مطلب بیش از ۱۰ میلیون مبتلا در دنیا گزارش شده است، اما هفته مد پاریس به قوت خود پابرجاست. آنچه که توجه ها را در دوره اخیر از هفته مد پاریس به خود جلب کرده است، ورود یک اکسسوری جدید به دنیای مد است: ماسک صورت. بسیاری از برندهای مختلف در دنیا با ارائه ماسک های صورت رنگارنگ و لوکس تلاش کرده اند تا خود را با این جریان ناخواسته و جدید در دنیای مد همراه کنند و ماسک صورت را نه به عنوان یک وسیله ضروری بهداشتی، بلکه به عنوان یک اکسسوری جدید معرفی کنند.

خوشبختانه ماسک های معرفی شده توسط بسیاری از برندها یک بار مصرف نیستند و قابلیت شستشو دارند. این امر یکی از مهم ترین ویژگی های مثبت ماسک مارک دار است که دنیای فشن به دنبال ارائه آن ها است، چرا که این روش به محافظت از محیط زیست نیز بسیار کمک می کند. برندهایی مانند Zara، Gap، Chanel، Dior و Louis Vuitton از جمله برندهایی هستند که در معرفی ماسک های صورت به عنوان اکسسوری های جدید دنیای مد نقش به سزایی را ایفا کرده اند.

ماسک لوکس و دنیای مد
ماسک لوکس و دنیای مد

ماسک های صورت از برند های لوکس

ماسک صورت برند Chanel:

یکی از لوکس ترین و شیک ترین ماسک های صورت ارائه شده، محصولی از برند Chanel است. این ماسک لوکس مشکی رنگ از دو بخش تشکیل شده است: بخش رویه و بدنه اصلی. بدنه اصلی ماسک شامل یک فیلتر منحنی شکل است که روی بینی و دهان را به طور کامل می پوشاند. این بخش در واقع قسمت اصلی ماسک است که از ورود ذرات ویروس و گرد و غبار به بینی و دهان جلوگیری می کند. بخش رویه این ماسک مارک دار از جنس مخمل مشکی رنگ است که به صورت یک مستطیل چانه و دهان را پوشش می دهد. بر روی ماسک و درست در جایی که دهان قرار دارد، آرم برند Chanel به چشم می خورد. پس زمینه کاملا مشکی ماسک سبب شده است تا ارم این برند به زیبایی بدرخشد. این ماسک لوکس در حال حاضر تنها با رنگ مشکی به بازار ارائه می شود و بسیار مورد توجه طرفداران این برند قرار گرفته است.

ماسک لوکس Chanel
ماسک لوکس Chanel

ماسک صورت برند Louis Vuitton:

اگر فیلمهای Batman را دیده باشید، ماسک جدید برند Louis Vuitton بدون شک می تواند شما را به یاد یکی از دشمنان این شخصیت داستانی بیاندازد. برند Louis Vuitton ماسک های صورت یک پارچه ای را به بازار ارائه کرده است که کاملا بینی، دهان و چانه را پوشش می دهد. آستر این ماسک، مشکی رنگ است و پارچه معروف برند Louis Vuitton با آرم مخصوص آن به صورت سه تکه مجزا در بخش های مختلف ماسک دوخته شده است. ماسک های تولید شده توسط برند Louis Vuitton از جنس کتان هستند و در ساخت آن ها از فیبر مصنوعی لاکرا استفاده شده است. این نوع از فیبر مصنوعی به واسطه قابلیت ارتجاعی خود بسیار شناخته شده است و از آن معمولا در لباس های ورزشی استفاده می شود.

ماسک لوکس Louis Vuitton
ماسک لوکس Louis Vuitton

ماسک صورت برند Gucci:

یکی دیگر از برندهای شناخته شده که اقدام به ارائه ماسک صورت مارک دار کرده است، برند Gucci است. ماسک های ارائه شده توسط برند Gucci از دو لایه پارچه کتان با خاصیت ارتجاعی ساخته شده اند. در بخش رویی ماسک، این برند از پارچه هایی با طرح چاپی برند Gucci استفاده کرده است که در دو رنگ مشکی و کرم به بازار عرضه می شوند. برای بخش رویه بینی، یک گیره منعطف در نظر گرفته شده است تا افراد بتوانند ماسک را با توجه به اندازه بینی و آناتومی صورت خود، تنظیم کنند. این گیره همچنین از افتادن عینک های طبی و آفتابی از روی بینی جلوگیری می کند. ماسک های صورت ارائه شده توسط برند Gucci قابل شستشو هستند و می توان آن ها را به صورت دستی در آب چهل درجه شسته و سپس در نور آفتاب خشک کرد. این امر به از بین بردن میکروب و آلودگی از روی ماسک نیز کمک می کند.

ماسک لوکس Gucci
ماسک لوکس Gucci

زیورآلات گالری شمرون:

نقش برند های بزرگ در مبارزه با ویروس کرونا

با گسترش ویروس کرونا و قرار گرفتن بیمارستان ها در خط مقدم مبارزه با این بیماری، بسیاری از کشورها با کمبود اقلامی همچون ماسک های بهداشتی و مواد ضد عفونی کننده دست روبرو شدند. در چنین شرایطی بود که بسیاری از کارخانه های تولید مواد بهداشتی و پوشاک به کمک دولت ها و کشورها شتافتند با تخصیص بخشی از خط تولید خود، تلاش کردند تا این کمبود را در کمترین زمان جبران کنند. یکی از برندهای پیشگام در این زمینه، برند Dior است. این برند فرانسوی، کارخانه خود در نزدیکی پاریس را به تولید ماسک های طبی و بهداشتی اختصاص داده است. تولیدات این کارخانه به صورت مستقیم میان شبکه خدمات بهداشتی کشور فرانسه توزیع می شود.

برند ها و کمک های آن ها در دوران کرونا
برند ها و کمک های آن ها در دوران کرونا

از سویی دیگر، صاحبان برند ZARA  نیز طی تصمیمی اعلام کرده اند بخشی از خط تولید پوشاک خود را به تولید ماسک های بهداشتی برای شبکه درمانی کشورهای اروپایی اختصاص خواهند داد. در این میان برند Louis Vuitton نیز اعلام کرده است که بخشی از خط تولید لوازم آرایشی و بهداشتی خود را به تولید ضدعفونی کننده های دست اختصاص می دهد تا بدین ترتیب کمبودهای موجود در کشور فرانسه و برخی دیگر از کشورهای اروپایی را جبران کند.

با آمدن ویروس کرونا، جهان دستخوش تغییرات زیادی شده است و شاید استفاده از ماسک های صورت به عنوان اکسسوری یکی از مواردی باشد که این امر را به ما یادآوری می کند. خوشبختانه  استفاده از ماسک های لوکس و رنگارنگ، می تواند چهره خیابان ها را تغییر دهد و شاید کمی از وحشت و ناامیدی که این ویروس خطرناک در جهان ایجاد کرده است، بکاهد.

منابع: https://www.marketingmind.in
https://www.hollywoodreporter.com
https://curlytales.com
https://marker.medium.com

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی را وارد نمایید :