لباس رژه کاروان ورزش ایران تغییر کرد/ طرح جدید بزودی آماده می‌شود.

لباس رژه کاروان ورزش ایران تغییر کرد/ طرح جدید بزودی آماده می‌شود.

طرح جدیدی برای لباس کاروان ورزش ایران در مراسم افتتاحیه سی و یکمین دوره بازی‌های المپیک مورد قبول کمیته ملی المپیک واقع شده و قرار است تا قبل از اعزام ورزشکاران در اختیار آنها قرار گیرد. به نوشته مهر، پس از آنکه در مراسمی از البسه کاروان ورزش ایران در سی و یکمین دوره بازی‌های المپیک رونمایی شد، لباس زنان و مردان ورزشکار که قرار است در مراسم رژه بر تن آنها باشد با انتقادات زیادی همراه شد.

این لباس ها که کت و شلوار برای مردان و مانتو برای زنان در نظر گرفته شده بود هم طراحی نامناسبی داشت و هم در رنگ بندی و «ست» کردن مشکلات زیادی داشت. به همین خاطر به فاصله کوتاهی از برگزاری این مراسم انتقادات پرشماری از مسئولان کمیته ملی المپیک مطرح شد. پس از هجوم انتقادات کمیته ملی المپیک در بیانیه ای اعلام کرد بزودی در این تصمیم تجدید نظر خواهد کرد و لباس های جدیدی را برای کاروان ایران در نظر خواهد گرفت.

به دنبال این بیانیه برخی طراحان و تولیدکنندگان طرح های خود را در فضای مجازی به نمایش گذاشتند و برخی هم طرح هایشان را به کمیته ملی المپیک ارائه دادند که در نهایت یکی از این طراحان با مسئولان کمیته به توافق رسید.

همچنین ایرانا خبرداده است: در دیدار روز سه شنبه کیومرث هاشمی رئیس کمیته ملی المپیک و کامران بختیاری، سه طرح جدید برای لباس رسمی کاروان ایران در مراسم رسمی رژه روز افتتاحیه ارائه و قرار شد تا هفته آینده یکی از طرح های ارائه شده نهایی و برای اعضای کاروان تهیه شود. هفته گذشته و پس از رونمایی از لباس کاروان المپیکی ایران در ریو، انتقادات زیادی درمورد طراحی و ترکیب رنگ این لباس ها از سوی کارشناسان، ورزشکاران و افکار عمومی مطرح و بر تغییر طرح و رنگ لباس ها تاکید شد.

کمیته ملی المپیک نیز با با انتشار بیانیه ای تاکید کرد که با احترام به نظر مردم و پذیرش انتقادات، تغییر طرح لباس کاروان المپیک ایران در ریو را در دستور کار قرار خواهد داد و حالا این تغییرات به مرحله اجرا نزدیک می شود.

 

 

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *