رژیم غذایی بسیار سخت “گوشت خواری”: رژیمی بسیار جنجالی در سال ۲۰۱۸

رژیم غذایی بسیار سخت “گوشت خواری”: رژیمی بسیار جنجالی در سال ۲۰۱۸

یکی از پرطرفدار ترین و شاید عجیب ترین رژیم های لاغری که این روزها در سطح جهانی بسیار مطرح است، رژیم بسیار سخت “گوشت خواری” است. شاید تنها خوردن گوشت به عنوان وعده ی غذایی، سنگین و عجیب به نظر برسد، اما به باور خالقان این رژیم، این کار می تواند به کاهش فشار خون، رفع مشکلات کم خوابی و روانی و همچنین افزایش میل جنسی کمک کند.

در رژیم غذایی گوشت خواری، باید از خوردن حجم بسیار زیادی از سبزیجات و میوه جات خودداری کنید و تنها از محصولات دامی مانند گوشت قرمز، تخم مرغ و لبنیات استفاده کنید.

رژیم غذایی بسیار سخت "گوشت خواری": رژیمی بسیار جنجالی در سال ۲۰۱۸

این رژیم اخیرا بسیار محبوب شده است و در میان بسیاری از مردم جهان طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است. اما با اندکی تحقیق بیشتر متوجه می شویم که این رژیم، اتفاق جدیدی نیست و بسیاری از بومیان مناطق کارائیب نیز در واقع در تمام طول عمر خود به شکلی این رژیم را دنبال می کنند. ساکنان این منطقه غالبا از گوشت ماهی و نهنگ استفاده می کنند. از آنجایی گوشت به تنهایی نمی تواند برخی از ویتامین ها و مواد غذایی مهم و کلیدی مورد نیاز بدن را تامین کند، بسیاری از افرادی که به چنین رژیمی پایبند هستند، ترفند های عجیبی را برای تامین این مواد غذایی کلیدی به کار می برند. به عنوان مثال، این افراد برای تامین ویتامین C بدن خود، اقدام به مصرف گوشت خام می کنند. همچنین بسیاری از این افراد فیبر مورد نیاز بدن خود را با استفاده از استخوان های حیوانی تامین می کنند. بسیاری از متخصصان تغذیه معتقد هستند که این رژیم، می تواند خطرات بسیار زیادی را برای بدن انسان داشته باشد. مصرف بیش از حد گوشت قرمز و استفاده نکردن از سبزیجات و میوه ها می تواند سبب از دست دادن آب بدن، آسیب دیدگی کلیه و کبد و همچنین بیماری های قلبی شود. این متخصصان یک رژیم غذایی سالم، که شامل پروتئین، سبزیجات، کربوهیدرات و برخی از چربی های سالم است را توصیه می کنند. مشورت با یک متخصص تغذیه قبل از شروع هر گونه رژیم غذایی می تواند به شما در داشتن بدنی سالم کمک کند.

 

 

منبع نوشته:https://www.bodyandsoul.com.au/fitness/training-tips/why-is-everyone-talking-about-the-extreme-carnivore-diet/news-story/d131afb600e2cd780762ffc3455a17d2

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *