راه های شناسایی زیورآلات و بدلیجات با کیفیت را بدانید

راه های شناسایی زیورآلات و بدلیجات با کیفیت را بدانید

دنیای زیورآلات بسیار متنوع است و هر روزه طرح هایی جذاب و دوست داشتنی که با مواد بسیار متفاوتی ساخته و پرداخته شده اند، به دنیای مد معرفی می شوند. مواد سازندهزیورآلات شامل فلز هایی که به کمک آن ها طرح های جذابی از زیورآلات ساخته می شوند در کنار سنگ های قیمتی و کریستال های بسیار ارزشمند، از جمله مهم ترین عوامل در تعیین قیمت و ارزش یک گردنبند و یا دستبند در هنگام خرید زیورآلات هستند. ماندگاری و ارزش مادی زیورآلات، به درصد خلوص فلزاتی که در ساخت آن ها استفاده شده است، بستگی دارد. تمامی موارد فوق از جمله عوامل و نکات مهمی هستند که در زمان خرید زیورآلات باید به آن ها به خوبی توجه شود. خرید زیورآلات بر اساس فلز سازنده ی آن ها زمانی که به خرید گردنبند و یا انگشتر مورد علاقه ی خود فکر می کنید، بدون شک در مورد ویژگی های آن از جمله اینکه از چه فلزی ساخته شده است، اطلاعاتی دارید. از سویی دیگر، قیمت و ارزش مادی انگشتر و یا دستبند مورد علاقه ی شما رابطه ی مستقیمی با فلزی دارد که در ساخت آن مورد استفاده قرار گرفته است. در کنار تمام موارد فوق احتمال داشتن حساسیت به فلزهایی خاص، نگه داری صحیح و طول عمر زیورآلات شما نیز از جمله موارد مهمی است که قبل از خرید انگشتر و یاخرید زیورآلات مورد علاقه ی خود باید به خوبی در موردشان تحقیق کنید و اطلاعات کسب کنید.

راه های شناسایی زیورآلات و بدلیجات با کیفیت را بدانید

طلا و نقره یکی از محبوب ترین انواع فلز ها در ساخت زیورآلات، از زمان های بسیار قدیم تا به امروز، نقره می باشد. زمانی که در مورد زیورآلاتی از جنس نقره صحبت می کنیم، بدون شک می خواهیم که بهترین و مرغوب ترین نوع نقره که در ساخت آن ها مورد استفاده قرار میگیرد را بشناسیم. نقره استرلینگ که شامل ۹۲٫۵ درصد نقره و ۷٫۵ درصد مس می باشد، مهم ترین و مرغوب ترین آلیاژ نقره برای ساخت زیورآلات است. به هنگام خرید زیورآلاتی از جنس نقره، بدون شک درخشانی سطح این فلز که زیبایی طرح های موجود را دو چندان می کند، می تواند توجه بسیار زیادی را به خود جلب کند. در کنار درخشندگی زیبایی که به سطح زیورآلات می بخشد، نقره استرلینگ دارای استحکام و همچنین ماندگار بسیار بالایی است. این دو ویژگی نقره استرلینگ، این آلیاژ را به انتخاب بسیار مناسبی برای ساخت انگشتر و یا گردنبند تبدیل کرده است. اگر به فکر خرید انگشتر و یا خرید گردنبند از جنس نقره هستید، در این صورت بهتر است در مورد نگه داری صحیح از آن ها نیز به خوبی فکر کنید، چرا که نقره فلزی است که در مجاورت با هوا و یا رطوبت واکنش نشان داده و زنگ می زند، بنابراین بهتر است از آن ها به درستی مراقبت شود.

راه های شناسایی زیورآلات و بدلیجات با کیفیت را بدانید

شیک ترین گردنبندهای نقره زنانه در گالری شمرون

یکی از محبوب ترین فلز ها برای ساخت زیورآلات، طلا است. فلزی ارزشمند و زیبا که با رنگ های سفید و زرد به طور معمول در جواهر فروشی ها دیده می شود.زیورآلاتی که از جنس طلا هستند به طور معمول آلیاژی از طلا و فلز های دیگر مانند نقره، مس، نیکل و روی می باشند. عیار طلا، معمولا نشان دهنده ی درصد طلای استفاده شده در ساخت زیورآلات است و بر اساس آن ارزش مادی زیورآلات شما اندازه گیری می شود.  به سبب ماندگاری و همچنین ارزش مادی بالای این فلز، زیورآلاتی مانند حلقه ی ازدواج که بسیار مورد استفاده قرار میگیرند و نیازمند ماندگاری بالا هستند، معمولا از این جنس ساخته می شوند.به هنگام خرید گردنبند یا انگشتر و یا زیورآلاتی از جنس طلا، بهتر است در خصوص عیار آن ها و همچنین کیفیت سنگ هایی که بر روی قطعه ی مورد نظر شما کار شده است، سوالاتی را از فروشنده بپرسید. سایر فلزاتی که در ساخت زیورآلات مورد استفاده قرار میگیرند فلزات دیگری همچون آهن، نیکل، مس و تیتانیوم نیز از جمله فلزات بسیار محبوب در طراحی و ساخت زیورآلات هستند. اگرچه هیچ کدام از این فلزات استحکام و درخشندگی نقره و طلا را ندارند و حتی ممکن است سریع تر از آن ها زنگ بزنند و یا از محیط اطراف آسیب ببینند، اما همچنان به عنوان مواد اولیه ی محبوب طراحان برای ساخت زیورآلات بزرگ مانند گردنبند های آویزی بزرگ هستند. به هنگام خرید زیورآلات تزئینی بزرگ، مانند گوشواره ها و گردنبند های بزرگی که اخیرا بسیار محبوب شده اند، حتما در مورد فلز سازنده ی آن ها از فروشنده سوالاتی را بپرسید تا مطمئن شوید نسبت به این فلز حساسیتی ندارید.

کاربرد پلاتینوم در زیورآلات

کاربرد پلاتینوم در زیورآلات پلاتینوم یکی از کمیاب ترین و گران قیمت ترین فلز های موجود در دنیا است. از آنجایی که این فلز هیچ گاه زنگ نمی زند  و دارای استحکام و طول عمر بسیار بالایی است، علت قیمت بالای آن نیز به خوبی قابل درک است. این فلز در دمای بسیار بالا، معادل با دمای سطح خورشید ذوب می شود. با توجه به موارد فوق، پلاتینیوم در کنار طلا می تواند انتخاب بسیار مناسبی برای زیورآلاتی باشد که می خواهید برای مدت زمان زیادی در جعبه ی جواهرات خود داشته باشید. ظاهر فلزی که در ساخت زیورآلات مورد استفاده قرار گرفته است یکی از عوامل مهمی است که به هنگام خرید زیورآلات معمولا مورد توجه قرار می گیرد. به همین سبب است که به طور معمول، پلاتینیوم به شکل آلیاژ و به همراه فلز هایی مانند مس و کبالت مورد استفاده قرار می گیرد.ماندگاری آلیاژهای پلاتینیوم حتی از ماندگاری پلاتینیوم خالص نیز بیشتر است و همین امر می تواند در زمان خرید زیورآلات محبوبتان به شما کمک کند.

زیورآلات ساخته شده با تیتانیوم

زیورآلات ساخته شده با تیتانیوم فلز دیگری که مانند پلاتینیوم قوی و مستحکم است، تیتانیوم نام دارد. در کنار موارد نام برده شده، این فلز سبک است و به راحتی می توان رنگ آن را تغییر داد. تمامی این ویژگی ها، تیتانیوم را به یک فلز بسیار مناسب برای طراحی و ساخت زیورآلات تبدیل کرده است. طرح هایی عجیب، رنگ های متنوع و سبکی از جمله ویژگی هایی هستند که این روزها طراحان برای ساخت زیورآلات بزرگ، مانند گردنبند و یا گوشواره های بزرگ به آن ها احتیاج دارند. از سویی دیگر، تیتانیوم از جمله فلز هایی است که بیشتر افراد حساسیتی به آن ندارند و به همین جهت است که در بسیاری از عمل های جراحی از آن ها استفاده می شود. اگر شما نیز دارای پوست حساسی هستید می توانید در هنگام خرید گردنبند و یاخرید زیورآلاتی که در تماس مستقیم با پوست بدن شما هستند، به دنبال طرح هایی باشید که با کمک این فلز ساخته و پرداخته شده اند. باید توجه داشته باشید که خرید انگشتر هایی از جنس تیتانیوم برای افرادی که ممکن است در اثر بارداری و یا به مرور زمان، سایز انگشت هایشان تغییر کند انتخاب مناسبی نمی باشد. انگشترهایی که از جنس تیتانیوم هستند قابلیت تغییر سایز و اندازه را ندارند و به همین سبب شاید این فلز انتخاب مناسبی برای ساخت انگشتر نباشد.

مزایای روکش رادیوم در زیورآلات

جدیدترین زیورآلات با روکش رادیوم در گالری شمرون

روکش رادیوم چیست؟

مزایای روکش رادیوم در زیورآلات روکش رادیوم از جمله مواد اولیه ی محبوب جهت ساخت زیورآلات در میان طراحان در سرتاسر دنیا است. رادیوم از جمله فلز های بسیار با ارزش در سرتاسر دنیا است که قیمتی بالاتر از طلا و نقره دارد. قیمت بالای این فلز به سبب کمیاب بودن آن در طبیعت است که تنها در زمان استخراج سایر فلز ها مانند پلاتینیوم بدست می آید. به سبب بالا بودن قیمت این فلز، نمیتوان به طور خالص از رادیوم در ساخت زیورآلات استفاده کرد. از سویی دیگر، بازار جهانی خرید و فروش رادیوم بسیار متلاطم است و بستگی بسیار زیادی به زمان استخراج این فلز از معادن مختلف در سرتاسر دنیا دارد. به همین دلیل بسیاری از طراحان و سازندگان جواهر استفاده از این فلز را به طور خالص برای ساخت زیورآلات امری غیرممکن و خطرناک از نظر اقتصادی می دانند. با این حال هنگام خرید زیورآلات ، شما می توانید از زیورآلاتی که دارای روکش رادیوم هستند استفاده کنید و از ماندگاری و زیبایی آن ها لذت ببرید.

نقش سنگ ها و کریستال های قیمتی در خرید زیورآلات

نقش سنگ ها و کریستال های قیمتی در خرید زیورآلات در میان مواد اولیه ای که جهت ساخت و پرداخت زیورالات استفاده می شود، سنگ های با ارزش و کریستال های قیمتی نیز بسیار مورد توجه هستند. یکی از معروف ترین برند های دنیا در زمینه ی تولید زیورآلاتی با ارزش با کمک کریستال های قیمتی، برند سواروسکی است که به سبب استفاده از کریستال های با ارزش و با کیفیت بسیار مشهور است. برای خرید زیورآلات، کریستال های اتریشی در سرتاسر دنیا بسیار معروف هستند و برند سواروسکی یکی از مهمترین و پیشروترین برند ها در تولید و استفاده از این کریستال ها است. زیبایی و شفافیت این کریستال ها در سرتاسر دنیا زبانزد است و طرفداران بسیار زیادی دارد. ترکیب کریستال های رنگی در کنار زیورآلاتی از جنس نقره، استیل و یا طلا، یکی از جدید ترین ایده هایی است که دنیای مد این روزها به خوبی از آن استقبال می کند.

راه های شناسایی زیورآلات و بدلیجات با کیفیت را بدانید

به هنگام خرید زیورآلات و در کنار کریستال های رنگی، سنگ های قیمتی بسیار زیادی نیز جلب توجه می کنند. از زمان های گذشته تا به امروز سنگ های قیمتی نقش بسیار مهمی را در صنعت جواهرسازی بازی کرده اند و رد پای آن ها در بسیاری از افسانه ها و داستان های پرطرفدار در سرتاسر دنیا وجود دارد. این مسئله به خوبی نشان دهنده ی محبوبیت و قدرت این سنگ ها در دنیای زیورآلات است. سنگ های قیمتی به طور کلی از بخش های مختلفی از دنیا استخراج می شوند و به واسطه ی رنگ زیبا و شفافیت خود در دنیای زیورآلات جایگاه ویژه ای دارند. قیمت این سنگ ها بر اساس نحوه ی استخراج، حمل و نقل و همچنین فراوانی آن ها بر روی کره زمین اندازه گیری می شود. ترکیب سنگ های قیمتی مانند الماس، زمرد و یاقوت در کنار زیورآلاتی از جنس طلا و یا نقره از جمله محبوب ترین و رایج ترین ترکیب های شناخته شده در میان افرادی است که به خرید زیورآلات علاقه مند هستند. استفاده از الماس بر روی حلقه ی ازدواج و یا گردنبند های بزرگ و قیمتی، بسیار رایج و مورد قبول افراد در سرتاسر دنیا است. در کنار این سنگ های معروف، سنگ هایی مانند امیتیس، اکوامارین، الکساندریت و الماس های رنگی نیز با رنگ های جذاب و خیره کننده ی خود ترکیب مناسبی را برای زیورآلات می توانند فراهم آورند. تنوع و کیفیت مواد اولیه، مانند فلز ها و سنگ ها و کریستال های قیمتی، در کنار ایده های جذاب و هنرمندانه ی طراحان صنعت جواهرات، دنیای زیورآلات را به فضایی جذاب و هیجان انگیز تبدیل کرده است. در این دنیای متنوع شما با هر سلیقه و دیدگاهی می توانید با خیالی آسوده جهت خرید زیورآلات مورد علاقه ی خود اقدام کنید. در این میان کسب اطلاعات بیشتر در مورد مواد سازنده و همچنین نحوه ی ساخت زیورآلات می تواند بدون شک به شما در راستای خرید گردنبندی با کیفیت و یا خرید انگشتری ماندگار، کمک کند. منبع: گالری شمرون

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی را وارد نمایید :