راهنمای خرید گوشواره

راهنمای خرید گوشواره

زیورآلات در دنیای مد امروزی جایگاه بسیار ویژه ای دارند. خرید گوشواره زنانه می تواند در کنار تکمیل کردن تیپ ظاهری هر فرد، آینه ای به تفکرات درونی و سلیقه ی آن فرد نیز باشد. گوشواره ها از جمله جزئیاتی هستند که انتخاب غلط و یا درست آن ها نقش تعیین کننده ای در ظاهر شما بازی می کند.

در میان تمامی نمونه های موجود در بازار، شاید بتوان گوشواره های زنانه را یکی از مهم ترین پارامترها در ظاهر فرد دانست. از آنجایی که گوشواره های زنانه معمولا نسبت به سایر جواهرات به چهره ی فرد نزدیک تر هستند، می توانند تاثیر بیشتری را بر روی صورت  فرد و همچنین دیدگاه بیننده داشته باشند. 

گوشواره مرواریدی
« گوشواره های مرواریدی یکی از محبوب ترین انواع گوشواره ها در طول تاریخ هستند»
 

گوشواره ها در شرق دور به عنوان “کارن فول” نیز شناخته می شوند که معنای آن “گل در گوش” می باشد. به طور سنتی، گوشواره های زنانه نه تنها به عنوان وسیله ی تزئینی بلکه به عنوان یک دفع طلسم نیز به کار برده می شدند. در میان تمامی شکل های متنوع گوشواره ها در دوران باستان، گوشواره هایی با طرح گل محبوبیت بسیار زیادی داشتند. این گوشواره ها که اخیرا نیز به دنیای مد بازگشته اند، نشان دهنده ی ویژگی های اصلی شخصیت یک زن هستند.

گوشواره زنانه با طرح گل منعکس کننده حساسیت، جوانی، ساده اندیشی، کمال معنوی و بی گناهی یک زن هستند و بسیاری بر این باورند که این نماد ها نقش بسیار مهمی را در محبوبیت این دسته از گوشواره ها ایفا کرده است. 

گوشواره طرح گل

مدل‌های مختلف گوشواره های زنانه:

گوشواره های زنانه طرح های بسیار متنوعی دارند که می توانند به خوبی پاسخ گوی سلیقه های مختلف با بودجه های مختلف نیز باشند. ما در این مقاله تلاش می کنیم تا نمونه هایی از طرح ها و سبک های پرمخاطب گوشواره های زنانه را معرفی کنیم. 

گوشواره زنانه میخی:

گوشواره میخی یکی از گوشواره های سبک کلاسیک است که هیچ گاه قدیمی نمی شود. گوشواره های میخی ممکن است به شکل فلز تراش خورده باشند و یا از یک سنگ قیمتی کوچک بر روی پایه ی فلز تشکیل شده باشند. گوشواره میخی به کمک یک پیچ در سمت دیگر گوش، چفت می شود. به دلیل سادگی و همچنین راحتی استفاده از آن، می توان گوشواره میخی را در طول روز نیز استفاده کرد. 

گوشواره میخی
«گوشواره های میخی یکی از گوشواره های سبک کلاسیک هستند»

قدمت گوشواره های میخی به چیزی در حدود ۷۰۰۰ سال پیش باز می گردد. در آن زمان و در سرزمین هایی در آسیای امروزی، مردان به منظور نشان دادن جایگاه بالای اجتماعی خود به طور معمول از گوشواره میخی استفاده می کردند. همچنین رد پای گوشواره میخی در بسیاری از کتیبه های مصر باستان نیز به چشم می خورد.

بدون شک، گوشواره میخی یکی از محبوب ترین و شاید پرکاربردی ترین انواع گوشواره ها در طول تاریخ بوده اند که در هر بازه ی زمانی با معنا و مفهوم متفاوتی در فرهنگ های مختلف خودنمایی می کردند. گوشواره میخی معمولا با کمک یک تک نگین، مانند کریستال های سواروسکی و یا مروارید ها، تزئین می شود و می تواند اندازه های متفاوتی داشته باشد.

استفاده از گوشواره های نگینی در کنار سایر گوشواره های ریز بخیه ای، که امروزه تحت عنوان مجموعه گوشواره های خوشه ای نیز معروف هستند، در میان قشر جوان بسیار محبوبیت دارد. استفاده از گوشواره میخی در کنار یک گوشواره ی آویزی به صورت مجموعه ی نامتقارنی از گوشواره ها همچنین در دنیای مد امروزی طرفداران بسیار زیادی را توانسته است جلب کند.

برای مشاهده نمونه های بیشتری از گوشواره های میخی کلیک کنید

گوشواره زنانه آویزی:

گوشواره آویزی یا چندلیر، یکی از محبوب ترین انواع گوشواره های زنانه در دنیا هستند که در سال های اخیر جایگاه ویژه ای را در دنیای مد نیز کسب کرده اند. معمولا در طراحی گوشواره آویزی از سنگ های بسیار درخشان زینتی استفاده می شود و به همین سبب این دسته از گوشواره های زنانه برای مهمانی های رسمی و خاص بسیار مناسب هستند.

گوشواره اویزی
«گوشواره های آویزی با چندلیر، یکی از محبوب ترین انواع گوشواره های زنانه در دنیا هستند»

به سبب آویزان بودن و راحتی حرکت در گوشواره آویزی، جواهرات به حالت درخشان در اطراف صورت به حرکت در می آیند که می تواند زیبایی چهره ی فرد را دو چندان کند. ارتفاع گوشواره آویزی می تواند بسته به سلیقه و همچنین نوع مدل آن ها متفاوت باشد. گوشواره های آویزی می توانند کوتاه باشند و به صورت یک رشته ی نازک به یک نگین و یا فلز ختم شوند. برخی دیگر از گوشواره های آویزی تا روی شانه ها ریخته می شوند که استفاده از آن ها در کنار گردنبند ها به هیچ عنوان توصیه نمی شود. 

طراحی گوشواره های آویزی نیز بسیار متفاوت است. در کنار سبک های بسیار ساده و معمول، مانند رشته هایی از فلزها و یا مرواریدها، گوشواره های آویزی چندلیر و رشته ای نیز این روزها در دنیای مد بسیار محبوب هستند. گوشواره های آویزی چندلیر در واقع گوشواره هایی هستند که از طرح های بسیار شلوغی از سنگ ها و کریستال های درخشان تشکیل شده اند.

این دسته از گوشواره ها معمولا به واسطه ی طراحی خود توجه بسیار زیادی را جلب می کنند. از سویی دیگر، گوشواره های آویزی رشته ای دارای رشته ایی از پارچه، نخ و یا مخمل هستند که به واسطه ی رنگ و سایه روشن جذابی که در اثر حرکت بر روی رشته ها به وجود می آید، می توانند مخاطب را به خود جلب کنند.

نوع دیگر گوشواره های حلقه ای، گوشواره های قطره ای است که از جمله مدل های کلاسیک به شمار می روند. این مدل گوشواره اغلب در زیر لاله ی گوش آویزان می شود و در اندازه ها و طرح های مختلفی به بازار عرضه می شود. در طراحی کلاسیک ترین مدل از گوشواره های زنانه قطره ای معمولا از یک سنگ قیمتی به شکل اشک بر روی یک پایه ی فلزی استفاده می شود. اندازه ی گوشواره و نوع سنگ استفاده شده در ساخت گوشواره زنانه قطره ای می تواند متفاوت باشد.

برای مشاهده نمونه های بیشتری از گوشواره های آویزی کلیک کنید

گوشواره زنانه حلقه ای:

گوشواره حلقه ای شاید یکی از قدیمی ترین و محبوب ترین انواع گوشواره های زنانه در جهان باشند. گوشواره های حلقه ای که در سایزها و طرح های بسیار متفاوتی به بازار عرضه می شوند، هیچ گاه قدیمی نشده و همواره مورد توجه بوده اند. به همین سبب است که این نوع از گوشواره را می توان در جعبه زیورآلات بسیاری از بانوان دنیا به راحتی پیدا کرد.

گوشواره حلقه ای
«گوشواره های حلقه ای که در سایز ها و طرح های بسیار متفاوتی به بازار عرضه می شوند، هیچ گاه قدیمی نشده و همواره مورد توجه بوده اند»

گوشواره حلقه ای با حلقه های کوچک تر که به لاله ی گوش نزدیک تر هستند، را می توان در طول روز استفاده کرد. این امر به سبب کاربردی بودن این مدل از گوشواره های زنانه ممکن است. حلقه های بزرگ تر که شاید استفاده از آن ها نیز کمی سخت تر باشد، معمولا به وسیله ی سنگ های قیمتی تزئین می شوند و استفاده از آن ها در مهمانی ها و دورهمی های رسمی، رایج تر است. در نمونه های مدرن تر گوشواره های حلقه، دایره ها جای خود را به سایر اشکال هندسی داده اند و ترکیب های بسیار جذاب و محبوبی را برای گوشواره های حلقه ای بوجود آورده اند. 

گوشواره زنانه حلقه ای را می توان به دو دسته کلی تقسیم بندی کرد: گوشواره های زنانه حلقه ای هاگیز، مدل حلقه ای پرانگ و گوشواره های حلقه ای مدل جی.  در مدل هاگیز حلقه ها در نزدیکی لاله ی گوش قرار می گیرند و شکاف میان گوش و لبه ی گوشواره را به حداقل می رسانند. این مدل اغلب استفاده ی روزمره دارد؛ راحت و ایمن است و احتمال اینکه از گوش جدا شده و یا گم شود بسیار کم است.

در طراحی گوشواره حلقه ای مدل جی یک حلقه ی کامل وجود ندارد. این گوشواره مانند مدل های میخی، با کمک یک پیج در پشت لاله ی گوش به آن وصل می شود. بخش جلویی گوشواره های هاگیز معمولا با کمک یک ردیف جواهرات زیبا تزئین می شود. مدل حلقه ای پرانگ به مدل سنتی گوشواره های زنانه حلقه ای شباهت بیشتری دارد. این مدل از گوشواره های زنانه اغلب با سنگ های قیمتی و الماس تزئین می شوند. در این مدل حلقه ها از گوش کمی فاصله دارند، به همین دلیل حرکت های چرخشی آن ها به سمت چپ و راست باعث زیبایی و درخشش هرچه بیشتر آن ها می شود. 

گوشواره زنانه کلیپسی:

مخاطب اصلی گوشواره کلیپسی افرادی هستند که از سوراخ کردن گوش های خود واهمه دارند و یا علاقه ای به انجام این کار ندارند. همچنین افرادی که علاقه به استفاده از چند گوشواره به طور هم زمان دارند اما تنها یک سوراخ در گوش خود دارند می توانند به راحتی از گوشواره کلیپسی استفاده کنند. این سبک از گوشواره ها در طرح ها و نقش های مختلف با فلزات گوناگون به بازار عرضه می شوند.

گوشواره کلیپسی
«به طور معمول گوشواره های کلیپسی طرحی شبیه به گوشواره های میخی دارند»

ساختار گوشواره کلیپسی به گونه ای است که از یک مگنت برای نگه داشتن آن ها بر روی لاله ی گوش استفاده می شود. به همین سبب است که استفاده از این گوشواره ها برای افرادی که به آلرژی های پوستی نیز دچار هستند، می تواند انتخاب مناسبی باشد.

به طور معمول گوشواره های کلیپسی طرحی شبیه به گوشواره های میخی دارند، با این تفاوت که در ساخت آن ها نمی توان از سنگ ها و فلزات سنگین استفاده کرد. این بدان سبب است که مقاومت آن ها بر روی لاله ی گوش با توجه به وزن گوشواره، اندکی کمتر از گوشواره های میخی و سایر مدل های مشابه است. از گوشواره کلیپسی می توان برای تزئین سایر بخش های گوش نیز استفاده کرد.

گوشواره زنانه کلیپسی
گوشواره های کلیپسی

نمونه های ظریف تر از این گوشواره ها را می توان برای بخش های غضروفی گوش در نظر گرفت. یکی از مزایای گوشواره های کلیپسی، قدرت مانور و همچنین عدم محدودیت شما در انتخاب تعداد و محل قرار گیری گوشواره ها است. گوشواره کلیپسی را می توان در قالب یک پک گوشواره در کنار گوشواره های میخی نیز استفاده کرد.

در برخی از مدل های موجود از گوشواره های کلیپسی یک یا دو گوشواره با کمک زنجیر هایی به یکدیگر متصل شده اند که در صورت استفاده بر روی گوش می توانند یکی از زیباترین مدل ها از گوشواره ها را برای شما فراهم آورند.

گوشواره زنانه نامتقارن:

گوشواره نامتقارن
گوشواره های نامتقارن

گوشواره های نامتقارن یکی از محبوب ترین انواع گوشواره ها در سال ۲۰۱۹ بوده اند. پیش بینی می شود که این دسته از گوشواره ها در سال ۲۰۲۰ نیز همچنان در صدر ترند های محبوب قرار بگیرند. گوشواره های نامتقارن متشکل از یک جفت گوشواره هستند که از نظر اندازه و یا طراحی با یکدیگر تفاوت داشته باشند. به عنوان مثال، یک جفت گوشواره ی متقارن ممکن است از یک گوشواره ی میخی و یک گوشواره ی اویزی با طرح های مشابه یکدیگر، تشکیل شده باشد.

گوشواره های نامتقارن مدل های بسیار متنوعی دارند. برخی از این گوشواره ها با طراحی بسیار ظریف و استفاده از سنگ های قیمتی همچون مروارید ها و یا کریستال های سواروسکی، نمونه های کلاسیک و جذابی را به وجود آورده اند.

جدیدترین مدل های گوشواره نامتقارن در گالری شمرون:

در کنار این مدل ها، گوشواره های نامتقارن بزرگ نیز توانسته اند جای خود را به خوبی در دنیای مد تثبیت کنند. استفاده از گوشواره های نامتقارن بزرگ با رنگ های شاد و طرح های مدرن، بیشتر مناسب سبک اسپرت و فانکی است. ترکیب گوشواره های ریش ریش، گوشواره های چندلیر، گوشواره های میخی و گوشواره های حلقه ای، می توانند یک جفت گوشواره ی نامتقارن را به وجود آورند. استفاده از این گوشواره ها به ویژه به افرادی با موهای کوتاه و همچنین دوست داران لباس هایی با یقه های یونانی بسیار توصیه می شود.

گوشواره های زیر گوشی:

گوشواره زیرگوشی
گوشواره های زیرگوشی

طراحی گوشواره های زیر گوشی، یا گوشواره های دو طرفه، ابتکار و خلاقیت بسیار زیادی را می طلبد. معمولا در طراحی یک جفت گوشواره ی زیرگوشی، طراحان دو مدل مختلف از گوشواره های میخی را با یکدیگر ترکیب می کنند. این ترکیب به گونه ای است که طراحی گوشواره در بخش رویه ی لاله ی گوش با بخش زیرین آن تفاوت داشته باشد و هر دو طراحی به خوبی قابل مشاهده باشند.

گوشواره های زیر گوشی نیز مدل های بسیار متنوعی دارند. برخی از این گوشواره ها در ترکیب با گوشواره های خوشه ای ظاهر می شوند و در بخش پشتی خود زنجیر ظریفی دارند که به صورت رشته ای گوشواره ها را به یکدیگر متصل می کنند.

دسته ای دیگر از این گوشواره ها دارای طرح هایی بسیار جذاب و ترکیبی از سنگ های قیمتی هستند که زیبایی خارق العاده ای دارند. به عنوان مثال استفاده از یک مروارید و کریستال و یا سایر کریستال های رنگی در دو طرف یک گوشواره ی میخی می تواند ترکیب ایده آلی برای شرکت در یک مهمانی رسمی باشد.

گوشواره های ریش ریش:

گوشواره های ریش ریش
گوشواره های ریش ریش

گوشواره های ریش در واقع از رشته های نازکی از ابریشم و یا نخ های درخشان رنگی تشکیل شده اند که به شکل زیبایی در کنار سنگ ها و کریستال های رنگی، نمونه های بسیار جذابی از گوشواره ها را به وجود می آورد. معمولا گوشواره های ریش ریش را می توان در گروه گوشواره های آویزی دسته بندی کرد. حرکت آزادانه ی گوشواره و پیچ و تای ریشه ها در حرکت و بازی نور بر روی آن ها زیبایی گوشواره های ریش ریش را دو چندان می کند و یکی از دلایل مهم موفقیت این گوشواره ها به حساب می آید.

جدیدترین گوشواره های ریش ریش گالری شمرون:

گوشواره های ریش ریش در رنگ های شاد و متنوعی به بازار عرضه شده اند و می توانند انتخاب خوبی برای تیپ تابستانه ی شما باشند. گوشواره های ریش ریش بلند یکی از نمونه های جذاب و پرطرفدار برای مهمانی های دوستانه در فصل تابستان هستند. انتخاب رنگ گوشواره متناسب با رنگ لباس ایده ی جذابی است که تنها با کمک گوشواره های ریش ریش ممکن است. بنابراین اگر دوست دارید که گوشواره های شما در تناسب با لباس شبی که انتخاب کرده اید، باشند ما گوشواره های ریش ریش را به شما پیشنهاد می دهیم.

گوشواره های ترکیبی میخی-کلیپسی:

گوشواره های ترکیبی میخی-کلیپسی
گوشواره های ترکیبی میخی-کلیپسی

گوشواره های ترکیبی میخی-کلیپسی در واقع شامل دو گوشواره با طرح های ترکیبی است که در پشت لاله ی گوش به یکدیگر متصل می شوند. معمولا با استفاده از گوشواره های ترکیبی میخی-کلیپسی به نظر می رسد که شما از دو گوشواره به طور همزمان استفاده می کنید. این مدل از گوشواره ها معمولا برای افرادی مناسب است  که تمایل دارند تا از مدل های مختلف گوشواره ها، به طور همزمان استفاده کنند. به ویژه اگر این افراد تنها یک پیرسینگ در گوش خود داشته باشند.

گوشواره های ترکیبی میخی – کلیپسی معمولا از ترکیب دو گوشواره ی میخی به وجود می آیند اما نمونه هایی از ترکیب گوشواره های میخی و آویزی نیز وجود دارند که ظرافت و جذابیت بسیار زیادی دارند. در این مدل خاص معمولا گوشواره ی میخی در بخش جلویی لاله ی گوش قرار می گیرد و گوشواره ی آویزی از پشت لاله ی گوش اویزان می شود. مدل هایی از این گوشواره که با کریستال های درخشان تزئین شده باشند، انتخاب بسیار مناسبی برای مهمانی های رسمی  است.

گوشواره میخی - کلیپسی
گوشواره میخی – کلیپسی

گوشواره های بلوتوثی:

گوشواره های بلوتوثی معمولا از دو بخش تشکیل شده اند. بخش اصلی این گوشواره ها را معمولا یک گوشواره ی  میخی و یا کلیپسی تشکیل می دهد که به کمک زنجیری باریک به بخش فرعی گشواره متصل شده است. البته هیچ محدودیتی در نحوه ی اتصال گوشواره ها به یکدیگر وجود ندارد. بخش فرعی گوشواره معمولا یک گوشواره ی کلیپسی و یا میخی دیگر است که در بخش های غضروفی گوش قرار می گیرد و زیبایی آن ها را دو چندان می کند.

گوشواره بلوتوثی
گوشواره های بلوتوثی

گوشواره های بلوتوثی معمولا از دو بخش تشکیل شده اند. بخش اصلی این گوشواره ها را معمولا یک گوشواره ی  میخی و یا کلیپسی تشکیل می دهد که به کمک زنجیری باریک به بخش فرعی گشواره متصل شده است. البته هیچ محدودیتی در نحوه ی اتصال گوشواره ها به یکدیگر وجود ندارد. بخش فرعی گوشواره معمولا یک گوشواره ی کلیپسی و یا میخی دیگر است که در بخش های غضروفی گوش قرار می گیرد و زیبایی آن ها را دو چندان می کند.

گوشواره های بلوتوثی معمولا از دو بخش تشکیل شده اند. بخش اصلی این گوشواره ها را معمولا یک گوشواره ی  میخی و یا کلیپسی تشکیل می دهد که به کمک زنجیری باریک به بخش فرعی گشواره متصل شده است. البته هیچ محدودیتی در نحوه ی اتصال گوشواره ها به یکدیگر وجود ندارد. بخش فرعی گوشواره معمولا یک گوشواره ی کلیپسی و یا میخی دیگر است که در بخش های غضروفی گوش قرار می گیرد و زیبایی آن ها را دو چندان می کند.

گوشواره بلوتوثی
گوشواره بلوتوثی

گوشواره های زنانه از چه موادی ساخته می شوند؟

وقتی برای خرید گوشواره هزینه می کنیم به طور معمول دوست داریم بتوانیم سال های متمادی از آن ها استفاده کرده و لذت ببریم. مواد سازنده ی گوشواره تضمینی بر میزان ماندگاری آن ها است. گوشواره های زنانه معمولا از جنس طلا، نقره و یا آلیاژ های ماندگاری مانند استیل ساخته می شوند و برای تزئین آن ها از سنگ های قیمتی با رنگ های زیبا و خاص کمک گرفته می شود. ما در این بخش به معرفی برخی از این مواد سازنده ی اولیه خواهیم پرداخت.  

گوشواره نقره:

گوشواره نقره تمام عیار گزینه ای عالی برای افرادی است که دارای پوست حساس می باشند،. بر طبق آمار، احتمال ایجاد حساسیت توسط فلز نقره بسیار کم است. گوشواره نقره جلا و درخشش بسیار زیادی دارد به همین سبب است که ترکیب آن با سنگ های قیمتی و رنگی، می تواند طرح های بسیار جذاب و زیبایی از گوشواره های زنانه را به وجود آورد.  

گوشواره طلای سفید ۱۴عیار:

گوشواره طلای سفید ۱۴ عیا درخشش بسیار زیادی دارد و معمولا برای افزایش این ویژگی با رودیوم اندود می شود. طلای سفید ۱۴ عیار یک آلیاژ ترکیبی از ۵۸.۳٪ طلا خالص با سایر فلزات است که در نتیجه باعث می شود گوشواره از پایداری و دوام خوبی نیز برخوردار باشد.

گوشواره طلای سفید ۱۴عیارمی تواند یک انتخاب بهینه برای افرادی باشد که گوشواره خود را به طور روزمره مورد استفاده قرار می دهند. طلای سفید ۱۴ عیار همچنین در مقایسه با سایر فلزات، مانند پلاتین، سبک تر است. به همین سبب است که از طلای سفید ۱۴عیار برای ساخت گوشواره زنانه سبک استفاده می شود. ترکیب رنگ سفید و براق آن با الماس و یا سایر سنگ های قیمتی می تواند ترکیب های بسیار جذابی را به وجود آورد. گوشواره طلای سفید ۱۴ عیار با دوام است ، خوردگی پیدا نمی کند و لکه دار نمی شود. 

گوشواره طلای زرد ۱۴ عیار:

طلای زرد ۱۴ عیار رنگی گرم دارد که انتخاب مناسبی برای جواهرات ترکیبی با سنگ های قیمتی یا الماس است. درخشش زرد این عنصر یک مکمل زیبا برای هر نوع رنگ پوست است. گوشواره طلای زرد ۱۴ عیاراز آلیاژی طلا، مس و نقره ساخته شده است و از استحکام بالایی برخوردار است. گوشواره طلای زرد ۱۴ عیار گزینه مناسبی برای استفاده روزمره می باشد. 

طلای زرد
«طلا یکی از محبوب ترین فلزها برای ساخت زیورآلات می باشد»

گوشواره طلای ۱۴ عیار رزگلد:

گوشواره طلای رز گلد ۱۴ عیار رنگی مایل به صورتی دارد در مقابل هر دو رنگ پوست روشن و تیره جذاب به نظر می رسد. طلای رزگلد، آلیاژ مس و طلا است که استقامت این فلز را تضمین می کنند. برای کسانی که به دنبال جایگزینی مناسب برای طلای سفید یا زرد هستند، گوشواره طلای ۱۴ عیار رزگلد یک انتخاب بسیار هوشمندانه است.

گوشواره استیل:

یکی دیگر از آلیاژ های بسیار محبوب در ساخت گوشواره ها، استیل است. به دلیل مقاومت بالای استیل، خاصیت ضد حساسیت آن و همچنین سبکی طرح ها، گوشواره های استیل توانسته اند به موفقیت خوبی در دنیای مد دست پیدا کنند. گوشواره های طراحی شده با کمک این آلیاژ معمولا سبک هستند و در برابر ضربه، خوردگی و هم چنین زنگ زدگی از مقاومت بالایی برخوردار می باشند.

معمولا بسیاری از افراد که دارای حساسیت های پوستی نسبت به نقره و سایر مواد استفاده شده در ساخت گوشواره ها هستند، می توانند به راحتی از گوشواره استیل استفاده کنند. هم چنین به دلیل ارزان بودن این ماده, گوشواره های استیل از قیمت مناسبی برخوردار هستند.

گوشواره پلاتین:

پلاتین یک فلز با دوام و با ارزش است که می تواند انتخاب خوبی در هنگام خرید گوشواره های زنانه طرح دار باشد. این فلز حاوی ۹۵٪ پلاتین خالص و ۵٪ ایریدیم است و به همین سبب در دسته ی فلز های ضد حساسیت قرار می گیرد . گوشواره پلاتین در برابر خوردگی و آسیب دیدگی از مقاومت بسیار بالایی برخوردار است. همچنین این فلز برای ساخت گوشواره های زنانه در ترکیب با سنگ های قیمتی مانند زمرد ، یاقوت و یاقوت کبود انتخاب مناسبی است.

به هنگام خرید گوشواره هایی از جنس پلاتین باید به این نکته توجه کنید که پلاتین به طور معمول سنگین تر و متراکم تر از طلا است در نتیجه ممکن است گوشواره های زنانه شما سنگین تر باشند. گوش هایی با لاله ی نازک امکان تحمل گوشواره های سنگین تر را ندارند و در این صورت باید از خرید گوشواره هایی از جنس پلاتین اجتناب کنید.

گوشواره برنجی:

آلیاژ برنج نیز از جمله فلز هایی است که در برابر ضربه، مواد شوینده و آب از مقاومت بالایی برخوردار است. رنگ خاص این آلیاژ همچنین در کنار سایر سنگ های قیمتی می تواند ترکیب بسیار مناسبی را برای ساخت گوشواره های زنانه و زیورالات به وجود آورد. 

گشواره مرواریدی
«اعتقاد گذشتگان بر این است که مروارید ها ثروت و شانس می آورند و همچنین از انسان محافظت می کنند»

در ساخت گوشواره های زنانه از چه نگین هایی استفاده می شود؟

گوشواره مرواریدی:

مروارید یکی از محبوب ترین نگین ها برای ساخت زیورآلات به شمار می آید. مروارید نمادی از خرد به دست آمده از تجربه است. اعتقاد گذشتگان بر این است که مروارید ها ثروت و شانس می آورند و همچنین از انسان محافظت می کنند. همینطور گفته می شود که مروارید نمادی از پاکی ، سخاوت ، صداقت و وفاداری نیز می باشد. ارزش گوشواره مرواریدی با درخشش، رنگ، اندازه، عدم نقص سطح و تقارنی که دارد، تعیین می شود.

به طور مثال، مروارید هر چه بزرگتر باشد با ارزش تر است. با این حال و در بین تمامی این خصوصیات، درخشش مهم ترین عامل تشخیص کیفیت گوشواره مرواریدی است. مرواریدهای بزرگ و کاملاً گرد بسیار نادر و با ارزش هستند. این در حالی است که مرواریدهایی با شکل اشک اغلب در آویز گوشواره ها استفاده می شوند. از سویی دیگر، مروارید های طبیعی به ویژه مرواریدهای آب شور بسیار بیشتر از مرواریدهای آب شیرین و یا نمونه های مصنوعی آن ها ارزش دارند. 

گوشواره مرواریدی

گوشواره با نگین کریستال اتریش:

کشور اتریش در ساخت نگین و کریستال بسیار شهرت دارد. کریستال هایی که امروزه تحت عنوان کریستال های اتریشی شناخته می شوند، در واقع کریستال های طبیعی نیستند و برای ساخت آن ها از شیشه کریستال استفاده می شود. درخشش و مقاومت این دسته از کریستال ها زبانزد خاص و عام است و بسیاری از برندها، از جمله برند بسیار مشهور سواروسکی در ساخت زیورالات از جمله گوشواره معمولا از این دسته از نگین کریستال ها استفاه می کند.

نگین کریستال زیرکنیا
«استفاده از کریستال های رنگی سواروسکی برای ساخت گوشواره ها، کلکسیون های بسیار جذابی را به وجود آورده است که طرفداران بسیار زیادی نیز دارند»

کریستال های اتریشی سواروسکی، که به کریستال های سواروسکی نیز معروف هستند، درخشش خالصانه ی الماس را به همراه قیمتی به مراتب پایین تر فراهم می آورند. این ویژگی در ترکیب با مقاومت بالای این محصول، گارانتی طولانی مدت زیورآلات برند سواروسکی را به همراه داشته است. استفاده از کریستال های رنگی سواروسکی برای ساخت گوشواره ها، کلکسیون های بسیار جذابی را به وجود آورده است که طرفداران بسیار زیادی نیز دارند. 

گوشواره با نگین کریستال زیرکنیا:

نگین زیرکنیا نیز مانند کریستال اتریشی، یک کریستال مصنوعی با کیفیت بالا است. این کریستال نور را به خوبی از داخل خود عبور می دهد، شفاف است و از مقاومت بسیار بالایی نیز برخوردار می باشد. کریستال زیرکنیا معمولا به صورت بی رنگ ساخته می شود اما امکان تولید کریستال های رنگی نیز از آن وجود دارد.

به دلیل شباهت زیاد نگین کریستال زیرکنیا به الماس، معمولا از این نگین برای طراحی گوشواره زنانه با قیمت تمام شده ی کمتر استفاده می شود. نگین کریستال زیرکنیا می تواند زیبایی الماس را با قیمتی به مراتب مناسب تر در گوشواره به وجود آورد و به همین دلیل بسیار مورد استقبال مشتریان قرار می گیرد.

گوشواره با صدف و سنگ های دریایی: 

در نمونه های مدرن زیورآلات و به وِیژه در کلکسیون های معرفی شده در سال های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ گوشواره های دریایی از جایگاه ویژه ای برخوردار هستند. استفاده از صدف ها و گوش ماهی ها برای طراحی گردنبندها و گوشواره های زنانه به یکی از مهم ترین ترند ها در دنیای مد امروزی تبدیل شده است. استفاده از گوشواره دریایی به وِیژه در فصل تابستان بسیار رایج است.

گوشواره طرح دریایی
«زیورآلات دریای در دنیای مد امروزی بسیار محبوب هستند»

جدیدترین نمونه‌های زیورآلات دریایی گالری شمرون

فرم صورت و انتخاب گوشواره های زنانه مناسب:

زیورآلات معمولا به عنوان تکمیل کننده ی زیبایی و ظاهر افراد به کار برده می شوند. بنابراین این دسته از زیورآلات باید در تناسب کامل با فرم صورت، لباس و فضایی که در آن قرار می گیرید باشند. ما در این بخش در مورد تناسب فرم چهره و انتخاب گوشواره ها صحبت خواهیم کرد.

گوشواره برای صورت بیضی گونه:

به طور کلی افرادی با فرم صورت بیضی گونه بسیار خوش شانس تر از سایر افراد هستند چرا که بسیاری از طرح های موجود از گوشواره های زنانه با چهره ی این افراد به خوبی سازگاری دارد. در این بین، گوشواره های مدل قطره ای و همینطور گوشواره هایی با استفاده از مروارید بیشترین سازگاری را با این چهره دارند. همچنین گوشواره مثلثی از گزینه های مناسب برای این چهره می باشد.

گوشواره برای صورت گرد:

برای صورت های گرد گوشواره های زنانه آویزان و حتی گوشواره های قطره ای بلند بسیار مناسب هستند. گوشواره های چندلیر و آویزی به واسطه ی کشیده تر نشان دادن صورت این افراد، می تواند تکمیل کننده ی زیبایی صورت های گرد باشند. این افراد هرگز نباید از گوشواره های حلقه ای، به ویژه گوشواره های حلقه ای بزرگ، استفاده کنند.

گوشواره برای صورت های قلبی:

افرادی که دارای صورت هایی با فرم قلبی هستند، برای پوشش نسبی حالت سه ضلعی چهره ی خود با کمک گوشواره های زنانه، باید از طرح هایی استفاده کنند که بخش فوقانی آن ها پهن تر از بخش زیرین آن باشد. گوشواره هایی با طرح قطره اشک نیز می تواند انتخاب مناسبی برای این افراد باشد. 

فرم های مختلف صورت
«فرم های مختلف صورت و گوشواره های مناسب برای آن ها»

گوشواره برای صورت مربعی:

به طور معمول، افراد با صورت مربعی نباید از گوشواره های بلند استفاده کنند. همینطور استفاده از گوشواره هایی با مدل های زاویه دار، مثلا گوشواره های مثلثی، توصیه نمی شود. در عوض استفاده از گوشواره هایی با مدل حلقه ای برای این افراد بسیار توصیه می شود. استفاده از گوشواره هایی که پیچشی هستند و لبه های گرد دارند نیز به این سبب که زاویه های چهره را کم رنگ تر می کنند، به این افراد توصیه می شود. 

گوشواره برای صورت باریک:

گوشواره های زنانه پر حجم برای این چهره ها بسیار مناسب است. برای تنوع همچنین گوشواره های آویزی کوتاه و مرواریدی بسیار توصیه می شود. این افراد نباید از گوشواره های چندلیر و یا آویزی بلند استفاده کنند. از سویی دیگر، گوشواره های دایره ای بزرگ می تواند گزینه بهتری نسبت به نمونه های زاویه دار بلند، مانند گوشواره های مثلثی یا قطره ای بلند باشند.

گوشواره برای صورت لوزی:

گوشواره هایی که عرض آن ها بیش از طولشان باشد، زیبایی ذاتی افرادی با صورت های لوزی را دو چندان می کند. ترکیبی از طرح های منحنی و خطوط صاف نیز همانند طرح های قطره ای برای چهره ی این افراد بسیار مناسب است. برعکس آن، این افراد هرگز نباید از گوشواره های زنانه مثلثی، مخصوصا مثلث دراز رو به پایین، استفاده کنند. استفاده از گوشواره هایی با طرح لوزی برای افرادی با این فرم صورت اکیدا ممنوع است چرا که می توانند لوزی بودن فرم صورت را بیش از پیش نشان دهند. 

گوشواره برای صورت مثلثی:

گوشواره های گرد در هر سایز ولی ترجیحا کوچک، مناسب افرادی با صورت های مثلثی شکل است. گوشواره با طرح قطره ای کوچک و همینطور به شکل مربع نیز می توانند مناسب باشند. همانند سایر موارد، این افراد باید از استفاده از گوشواره با طرح مثلث جدا پرهیز کنند. 

در موقعیت های مختلف از چه نوع گوشواره زنانه ای استفاده کنیم؟

یکی از مهم ترین نکاتی که به هنگام خرید و یا انتخاب زیورآلات باید به آن توجه کنید، موقعیتی است که قرار است از این زیورآلات استفاده کنید. همانطور که پیش تر نیز توضیح داده شد، زیورآلات نقش بسیار مهم و کلیدی را در ظاهر شما بازی می کنند. یک انتخاب غلط می تواند تمامی زمان و هزینه ای را که برای یک ظاهر آراسته صرف کرده اید، به راحتی به باد دهد.

از سویی دیگر، برخی از گوشواره ها برای استفاده های مشخصی طراحی شده اند. به عنوان مثل شما گوشواره های چندلیر به واسطه ی طراحی خاص خود می توانند توجه بسیار زیادی را جلب کنند به همین سبب برای استفاده در مهمانی های بزرگ و یا فرش قرمزها بسیار مناسب هستند. استفاده از این گوشواره های زنانه در محل کار و یا برای رساندن کودکان به مدرسه اصلا جایز نیست. ما در این بخش تلاش می کنیم تا با معرفی گوشواره های مناسب برای موقعیت های مختلف به شما در انتخاب هرچه صحیح تر زیورآلات کمک کنیم. 

اهمیت تناسب گوشواره و لباس ها
«تناسب میان گوشواره ها و نوع لباس، بسیار اهمیت دارد»

در صورتی که لباس شما یقه هفت است، استفاده از گوشواره های زنانه کوتاه را توصیه می کنیم. در زمستان و در صورت انتخاب بلوز های یقه اسکی، بهتر است گوشواره های میخی و یا کلیپسی را انتخاب کنید. در کنار زیبایی گوشواره های میخی، گوشواره های بلند ممکن است به یقه ی لباس شما گیر کنند و به گوش شما آسیب وارد کنند.

در صورتی که از لباس های یقه یونانی (یقه های اریب) استفاده می کنید انتخاب گوشواره نامتقارن را به شما توصیه می کنیم. شما می توانید از گوشواره هایی که یکی از آن ها بلند و دیگری میخی و یا کوتاه است استفاده کنید. در چنین شرایطی استفاده از گوشواره های زنانه چندلیر نیز توصیه می شود. در لباس هایی با یقه ی گرد شما هیچ محدودیتی برای انتخاب گوشواره ندارید. هرچه یقه ی لباس باز تر باشد، استفاده از گوشواره های زنانه بزرگتر مانند گوشواره های چندلیر بیشتر توصیه می شود. 

گوشواره چندلر

در زندگی روزمره، که شامل رفتن به محل کار، مدرسه، دانشگاه و یا حتی صرف زمان در خانه است، استفاده از گوشواره هایی راحت و مقاوم را باید مد نظر قرار دهید. استفاده از گوشواره های میخی، گوشواره های کلیپسی و گوشواره های زنانه حلقه ای کوچک می توانند انتخاب های بسیار مناسبی برای این شرایط باشند.

اگر برای رفتن به محل کار خود پوشش رسمی را انتخاب می کنید، در این صورت استفاده از گوشواره های میخی که با کمک الماس و یا مروارید تزئین شده اند می توانند انتخاب های مناسب و تکمیل کننده ای باشند. فراموش نکنید که در چنین شرایطی، راحتی گوشواره های زنانه بسیار مهم است. بنابراین استفاده از گوشواره های زنانه بلند که ممکن است دست و پا گیر باشند، جایز نیست. 

برای شرکت در مهمانی های رسمی و مجالس مهم، علاوه بر توجه به رنگ لباس، مدل یقه و فرم صورت خود، به هنگام انتخاب گوشواره به میزان درخشش و جلب توجه آن ها نیز باید توجه کنید. هرچقدر گوشواره انتخاب شده برای لباس های عادی و روزمره باید ساده و معمولی باشند،گوشواره ای که برای مهمانی های رسمی و بزرگ انتخاب می کنید باید بتوانند با درخشندگی خود توجه بسیار زیادی را جلب کنند.

گوشواره آویزی

استفاده از گوشواره های زنانه چندلیر و آویزی که با استفاده از سنگ های قیمتی مانند الماس ها و یاقوت ها ساخته شده اند می توانند ایده ی مناسبی باشند. این نوع از گوشواره های زنانه برای لباس های یقه باید و یا لباس های شب کوتاه بسیار مناسب هستند. لباس های شب رنگی در کنار گوشواره های میخی از جنس الماس می توانند زیبایی بسیار زیادی داشته باشند. انتخاب گوشواره های زنانه کوچک و فاقد سنگ های قیمتی برای شرکت در مهمانی های شب توصیه نمی شود. در مهمانی ها و دورهمی های دوستانه، انتخاب گوشواره های زنانه تک نگین که از جنس سنگ و یا کریستال های سواروسکی هستند می توانند انتخاب های مناسبی باشند. 

در واقع گوشواره انتخابی شما باید در هارمونی کامل با لباس های شما باشد. به عنوان مثال، در صورت استفاده از لباس هایی با رنگ های تیره، مانند قهوه ای و یا مشکی، باید از گوشواره ای با رنگ های روشن و درخشان استفاده کنید. به عنوان مثال می توانید یک گوشواره ی میخی از جنس الماس و یا کریستال سواروسکی را در کنار یک بلوز یقه اسکی مشکی رنگ انتخاب کنید. از سویی دیگر، گوشواره هایی که با استفاده از سنگ های قیمتی توپاز و یا یاقوت طراحی شده اند در کنار لباس هایی با رنگ روشن می توانند ترکیب بسیار جذابی را به وجود آورند.

جمع بندی

گوشواره ها یکی از معدود زیورآلاتی هستند که در قاب صورت می توانند تاثیر بصری چشم گیری ایجاد کنند، انتخاب مناسب گوشواره از فاکتور های زیادی پیروی می کند. به هنگام خرید گوشواره در ابتدا باید فرم صورت خود را به خوبی بشناسید و با توجه به موقعیتی که قرار است در آن قرار بگیرید، نوع گوشواره خود را از میان مدل های متنوع موجود در بازار انتخاب کنید.
پس از آن باید در خصوص مواد استفاده شده در ساخت گوشواره به خوبی تحقیق کنید. این امر به ویژه برای افرادی که از حساسیت های پوستی رنج می برند، قدمی کلیدی و مهم است. اگرچه شاید در ابتدا خرید گوشواره ها امری ساده به نظر برسد، اما فراموش نکنید هر آنچه را که امروز انتخاب می کنید، می تواند در ظاهر شما نقشی کلیدی و مهم را ایفا کند، چرا که گوشواره ها، مانند سایر زیورآلات، آیینه ای هستند به شخصیت، تمایلات و علایق شخصی شما!

منابع:
https://nasvete.com
https://www.withclarity.com
https://bellatory.com

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی را وارد نمایید :