راهنمای خرید انگشتر سولیتر (از تاریخچه تا جدید ترین مدل ها)

راهنمای خرید انگشتر نقره سولیتر

دنیای حلقه ها و انگشترهای زنانه بسیار متنوع است و مدل های متفاوتی با طرح های ظریف و زیبا در بازار وجود دارند. حلقه های پهن، انگشترهای کوکتل، انگشترهای تک نگین و حلقه های ساده که از جنس های طلا، نقره، پلاتین و سایر فلزات هستند، تنها برخی از مدل های رایج در دنیای گسترده زیورآلات می باشند. در این میان، برخی از انگشترها به طور سنتی مفاهیم خاصی به همراه دارند. به عنوان مثال، حلقه های طلای ساده، چه به رنگ طلای سفید و یا زرد، به طور کلاسیک به عنوان حلقه ازدواج استفاده می شوند و به دست انداختن آن ها نیز پیام مشخصی را به همراه دارد. انگشتر سولیتر طلا نیز یکی دیگر از انگشترهای بسیار جذاب و محبوب در جهان است که معنای خاصی به همراه خود دارد. ما در این مقاله قصد داریم جدید ترین انگشترهای سولیتر را به شما معرفی کنیم و تاریخچه آن ها را بررسی کنیم.

مدل انگشتر سولیتر

انگشتر سولیتر چیست؟

نام دیگر انگشترهای تک نگین، انگشترهای سولیتر است. معمولا از الماس هایی با درصدهای خلوص مختلف و همچنین برش های متفاوت برای ساخت انواع نقره و طلای آن استفاده می شود. در فرهنگ بسیاری از کشورها، انگشتر سولیتر طلا با نگینی از جنس الماس به عنوان حلقه نامزدی شناخته می شود. این انگشترها در کشورهای لاتین زبان نیز به عنوان نمادی از عشق راستین و محبت ورزیدن شناخته می شوند. انگشترهای الماس در مدل های بسیار متنوع  و جذابی در بازار وجود دارند اما انگشتر های تک نگین، طرحی کلاسیک با کیفیت بسیار بالا هستند و این امر ماندگاری آن ها در طول سالیان مختلف و همچنین ادوار تاریخی متفاوت را بیشتر می کند. یکی دیگر از علل موفقیت انگشترهای تک نگین، کاربرد بسیار زیاد آن ها است. انگشترهای سولیتر با هر استایلی و در هر شرایطی مطابقت دارد. پوشیدن این انگشترها در کنار سایر حلقه ها و انگشترها به راحتی ممکن است.

انگشتر نقره سولیتر از گالری شمرون
انگشتر مدل سولیتر محصولی از گالری شمرون – ترکیب نقره S925 و کریستال اتریش

تاریخچه انگشتر سولیتر

انگشتر سولیتر تاریخچه ای بسیار طولانی دارد. ریشه استفاده از انگشتر تک نگین نقره را می توان در روم باستان جستجو کرد: زمانی که انگشتر نمادی از زندگی و ابدیت بود و به عنوان نماد ازدواج بین یک زن و مرد استفاده می شد. انگشترهای سولیتر در آن زمان نوارهای طلای ظریفی بودند که با استفاده از یک کریستال الماس بریده نشده تزئین می شدند. به مرور زمان و پس از کشف معادن الماس در آفریقا در دوران ویکتوریا، این مدل انگشتر محبوبیت جهانی کسب کردد و استفاده از آن ها در بین زوج های متاهل در بسیاری از کشورهای جهان رواج پیدا کرد.

انگشتر مدل سولیتر محصولی از گالری شمرون – ترکیب نقره S925 و کریستال اتریش

در ابتدا از سنگ های هندی برای ساخت انگشترهای سولیتر استفاده می شد. ذخایر الماس کشور برزیل که در دهه ۱۷۲۰ کشف شد، استفاده از سنگ های هندی را کاهش داد و الماس ها وارد دنیای طراحی زیورآلات شدند. در دوره جرج در کشور انگلیس، الماس ها در کنار زیورآلات نقره استفاده شدند و انگشتر نقره سولیتر رواج پیدا کرد. به تدریج و با پیشرفت تکنولوژی، برش های پیچیده تری بر روی الماس ها پیاده سازی شد و دنیای متنوعی از الماس ها و زیورآلات را به جهان معرفی کرد.

مدل انگشترهای زنانه گالری شمرون

دوران ویکتوریا، زمان اوج محبوبیت انگشترهای تک نگین در جهان بود و طلافروشان تلاش می کردند حکاکی های مجلل و اشکال بدیع و منحصر به فردی را بر روی این دسته از انگشترها به وجود آورند. حلقه های ماری ملکه ویکتوریا در آن دوران بسیار محبوب بود. ملکه ویکتوریا یک حلقه تک نگین ماری شکل را پس از نامزدی با پرنس آلبرت دریافت کرد. در آن دوران، مار پیچ خورده حک شده بر روی این حلقه ها نمادی از عشق بی پایان در نظر گرفته می شد؛ استعاره ای که در کنار یک الماس تکمیل می شد.

انگشتر نقره سولیتر محصولی از گالری شمرون – ترکیب کریستال اتریش و نقره S925 – با ویژگی فری سایز بودن

در دوران مدرن، استفاده از الماس هایی با تراش های ظریف و با الهام از اشکال هندسی بسیار رواج پیدا کردند. همچنین طراحی انگشترهای سولیتر به سمت سبک مینیمال پیش رفت و استفاده از طلا، نقره و پلاتین به عنوان پایه الماس رایج شد. با وجود تمامی این تعییرات، انگشترهای سولیتر توانستند معنا، جذابیت، محبوبیت و ارزش خود را در جوامع به خوبی حفظ کند.

انواع مختلف انگشترهای سولیتر

انگشترهای تک نگین در ابتدا ساده به نظر می رسند، اما در پس این سادگی دنیای متنوعی از مدل ها و تکنیک های ساخت وجود دارد. بیشتر تفاوت های میان انگشترهای تک نگین، تکنیک هایی هستند که برای ساخت این انگشترها استفاده می شوند. ما در ادامه برخی از رایج ترین مدل های انگشترهای سولیتر در دنیای امروز را بررسی خواهیم کرد.

انگشتر سولیتر با تنظیم قلابی

یکی از تنظیمات معروف و کلاسیک انگشترهای تک نگین، تنظیم قلابی است. در این مدل از قلاب های بسیار کوچک فلزی برای نگه داشتن الماس در روی انگشتر استفاده می شود. وجود این قلاب ها سبب می شود تا نگین انگشتر بیش از سایر مدل ها در معرض دید باشد و زیبایی الماس در پس هیچ سطح اضافی از فلز پنهان نشود. نور از سنگ عبور می کند و با انعکاس زیبا، جذابیت انگشتر را دو چندان می کند. قلاب های استفاده شده در انگشترهای سولیتر دو نوع مختلف دارند: قلاب های ۴ پنجه ای و قلاب های ۶ پنجه ای. قلاب های ۴ پنجه ای عبور حداکثری نور از سنگ را امکان پذیر می کنند اما قلاب های ۶ پنجه ای سنگ را به شکل محکم تر و مقاوم تری حفظ می کند.

نمونه انگشتر مدل سولیتر محصولی از گالری شمرون – ترکیب نقره S925 و کریستال اتریش

انگشتر تک نگین با تنظیم حفره ای

در این تنظیم، نگین اصلی انگشتر در مرکز قرار می گیرد و نگین های کوچک تر در اطراف نگین اصلی جایگزین می شوند. این مجموعه درخشش و زیبایی نهایی حلقه را دو چندان می کند و همچنین سبب افزایش زیبایی ظاهری سنگ های کوچک تر در اطراف الماس اصلی می شوند.

انگشتر مدل سولیتر – محصولی از گالری شمرون – ترکیب نقره S925 و کریستال اتریش

انگشتر تک نگین با تنظیم فشاری

همان طور که از نام این دسته مشخص است، در این حلقه ها سنگ الماس با اعمال فشار در محل خود جایگزین می شود. سنگ قیمتی از دو طرف و با کمک صفحات فلزی، تحت فشار قرار می گیرند و در محل مورد نظر در  حلقه ثابت می شوند. در چنین شرایطی، به نظر می رسد که نگین حلقه در هوا شناور است و دقیق در محل تلاقی با سطح فلز حلقه تماس کوچکی دارد. تمیز کردن نگین حلقه در چنین شرایطی آسان تر است.

انگشتر تک نگین با تنظیم قابی

در این مدل، الماس در داخل یک قاب و با تکنیک های مشابه با شکل فشاری، تنظیم می شود. لبه های سنگ الماس با استفاده از فلز حلقه احاطه می شود. قاب در نظر گرفته شده با شکل هندسی نگین به شکل کامل مطابقت می کند. معمولا از این تکنیک برای ساخت انگشتر نقره و طلا با نگین های گرد استفاده می شود. قاب های نگین ها در این انگشترهای سولیتر به دو دسته تمام لبه و نیم لبه تقسیم بندی می شوند. قاب های تمام لبه کاملا اطراف الماس را احاطه می کنند. قاب های نیم لبه، تنها بخشی از لبه الماس را پوشش می دهند.

انگشتر سولیتر سنگ فرشی

در این دسته از انگشترها، تمامی سطح حلقه با استفاده از نگین های کوچکتر پوشش داده می شود که در مرکز به نگین اصلی انگشتر می رسند. معمولا از شیوه قلابی برای محکم کردن نگین مرکزی استفاده می شود.

انگشتر سولیتر سنگ فرشی

انگشترهای سولیتر: نکات کوتاه و نهایی

  • معمولا برای ساخت این انگشترها از الماس هایی با شکل های هندسی، مانند بیضی، دایره ای و یا چند وجهی استفاده می شود. تقارن بالای سنگ می تواند به افزایش بازتابش نور از سطح آن بسیار کمک کند. سایر برش های رایج الماس ها برای ساخت انگشترها شامل برش های کوسنی، پرنسسی و گلابی است. امروزه به دلیل قیمت گران نگین های الماس از کریستال های اتریشیا کریستال زیرکنیا در زیورآلات در به صورت عمده استفاده میگردد.

اطلاعاتی درباره ی نگین های شبیه الماس – کریستال اتریش و کریستال زیرکنیا

اتریش مرکز ساخت کریستال در جهان است .کریستال ساخته شده در اتریش را کریستال اتریشی می نامند. سوارُسکی یکی از بزرگترین تولید کننده ها و توزیع کننده های کریستال در اتریش است. بسیاری از طراحان جواهر و شرکت ها از کریستال های سوارسکی در طرح ها و محصولاتشان استفاده میکنند. زیبایی و درخشش کریستال سوارسکی خاص و مثال زدنی است. در بسیاری از جواهرات کریستالی رد پای کریستال های اتریشی سوارسکی مشخص است. کریستال زیرکنیا شفاف نوع شناخته شده ای از سنگ نیمه قیمتی است که به دلیل ضریب شکست بالای نور در آن (۱.۹۲) ، گاهی از آن به عنوان جایگزینی برای الماس استفاده شده است ، هرچند کاملاً یکسان با الماس نیست. زیرکنیا یک سنگ محبوب است که نزدیک به ۲۰۰۰ سال مورد استفاده قرار گرفته است. زیرکنیا در طیف گسترده ای از رنگ ها وجود دارد و دارای روشنایی و براقیت ای است که با الماس رقابت می کند. زیرکنیا بی رنگ گاهی به عنوان گزینه کم هزینه برای الماس استفاده می شود.


  • ارزش الماس ها با توجه به قیراط آن ها تعیین می شود. با این حال نوع برش، اندازه الماس و همچنین تکنیک های به کار برده شده در سوار کردن الماس بر روی حلقه نیز در تعیین قیمت نهایی نقش مهمی را ایفا می کنند.
  • استفاده از انگشترهای تگ نگین چه به صورت تک و چه در کنار حلقه ازدواج و سایر حلقه های ساده تر، به شکل لایه ای، ترندی جذاب است که بسیار محبوبیت دارد و با هر استایل و موقعیتی مطابقت می کند.

منبع: https://www.melorra.com

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی را وارد نمایید :