۳ ترفند آرایشی بسیار کاربردی برای آرایش چشم و لب در خانه!

ترفند آرایش در خانه

یک آرایش حرفه ای مجموعه ای از شناخت ها، انتخاب ها و تکنیک هایی است که معمولا یک آرایشگر ماهر با آن ها به خوبی اشنا است. اگرچه بسیاری از این تکنیک ها و شناخت فرم های صورت، امری است که با تجربه و تحصیل در این زمینه به دست می آید، اما شاید دانستن برخی از ترفند های آرایشی ساده بتواند به افراد کمک کند تا آرایش ساده خود در خانه را نیز ارتقا دهند. شما بیشتر از هر کسی با ساختار صورت خود، رنگهایی که مناسب صورتتان هستند و یا سبک آرایشی که می پسندید، آشنایی دارید. بنابراین دانستن چند ترفند کوچک خانگی می تواند تاثیر بسزایی را بر روی آرایش و زیبایی شما داشته باشد. به همین منظور، ما تلاش کرده ایم تا ۳ ترفند آرایشی در خانه که بسیار کاربردی و جذاب هستند را در این مقاله جمع آوری کنیم تا بتوانیم به شما در تجربه لذت بخش یک آرایش جذاب و بی عیب و نقص کمک کرده باشیم.

آرایش حرفه ای در خانه

ترفندهای آرایشی در خانه: خط چشم

اولین و مهمترین پارامتر در داشتن یک خط چشم صاف و بی عیب، مداد چشم است. اگر از مداد چشم معمولی استفاده می کنید، بهتر است قبل از مصرف آن را کمی حرارت دهید. در حقیقت محصولات آرایشی با چربی بالا، به هنگام گرم شدن بهتر عمل می کنند. شما برای آرایش چشم می توانید با کمک یک فندک و با حفظ فاصله سه الی پنج سانتی متری نوک مداد خود را برای یک الی دو ثانیه حرارت دهید. سپس صبر کنید تا مداد خنک شود. شما می توانید برای اطمینان از خنک شدن مداد و یا ذوب نشدن آن، مداد را کمی روی دست خود امتحان کنید. این کار به روان تر شدن مداد های چشم و حرکت راحت تر آن ها بر روی پوست بسیار کمک می کند.

رسم خط چشم دنباله دار با کمک یک قاشق
رسم خط چشم دنباله دار با کمک یک قاشق

معمولا رسم خط چشم های ادامه دار و گربه ای و حفظ تقارن آن ها بسیار دشوار است. بهترین روش برای رسم چنین خطوطی این است که در ابتدا حدود خارجی خط چشم را ترسیم کنید. یک خط را در ادامه پلک پایینی خود و به سمت بیرون ترسیم کنید تا حدود پایینی مثلث خط چشم گربه و یا دنباله دار را مشخص کنید. سپس در خصوص ضخامت خط چشم خود تصمیم بگیرید و با توجه به آن، نقطه انتهایی خط رسم شده را به انتهای پلک بالایی خود وصل کنید. زمانی که هر دو طرف به صورت متقارن کامل شدند، می توانید فضایی میانی را پر کنید. در صورت لرزش دست و یا عدم موفقیت در ترسیم خطوط صاف، ما به شما پیشنهاد می کنیم که از یک قاشق استفاده کنید. برای این ترفند آرایشی، دسته قاشق را بر روی گوشه بیرونی چشم خود قرار دهید و از آن به عنوان یک شابلون برای رسم خطی صاف استفاده کنید. سپس از بدنه اصلی قاشق (مطابق تصویر بالا) استفاده کنید و با قرار دادن لبه آن بر روی لبه پلک های خود بخش گرد خط چشم را رسم کنید. بدین ترتیب خط چشم بالدار شما رسم می شود.

خط چشم گربه ای
معمولا رسم خط چشم های ادامه دار و گربه ای و حفظ تقارن آن ها بسیار دشوار است

در صورتی که از مداد چشم های ماژیکی و یا مایع استفاده می کنید، باید در خصوص لرزش درست و ایجاد خطوط مواج بسیار مراقب باشید. معمولا پاک کردن خطوط در چنین شرایطی سخت و دشوار است. با این حال راه حل های ساده ای برای تصحیح خطوط وجود دارد. این راه حل ها شامل:

  • شما می توانید از یک مداد چشم معمولی و هم رنگ با مداد چشم ماژیکی و یا مایع خود استفاده کنید. از آنجایی که معمولا کنترل بر روی این دسته از مداد چشم ها بالاتر است، به شما کمک می کند تا خطوط مواج را صاف کنید.
  • شما می توانید از یک پنبه آغشته به پاک کننده های آرایشی برای پاک کردن خطوط مواج استفاده کنید. دقت کنید که لازم نیست پنبه کاملا به مواد پاک کننده آغشته باشد. استفاده از چوب پنبه برای پاک کردن گوشه های چشم یا خطوط بسیار باریک می تواند در چنین شرایطی ایده مناسبی باشد.
  • شما همچنین می توانید با مداد چشم های ماژیکی با قطر های کمتر برای ترمیم خطوط چشم خود استفاده کنید. البته این دسته از مداد های چشم بسیار پیشرفته و تخصصی هستند، اما داشتن یک الی دو رنگ محبوبتان می تواند به شما در داشتن آرایشی بی عیب و نقص بسیار کمک کند.

زیورآلات گالری شمرون:

ترفندهای آرایشی در خانه: رژ لب ها

رژ لب ها به واسطه رنگ جذاب و گیرای خود نقش بسیار مهم و کلیدی را در آرایش ایفا می کنند. روش های مختلفی برای استفاده از رژ لب و یا حتی ایجاد سایه روشن هایی بر روی لب وجود دارد که در این بخش به بررسی آن ها خواهیم پرداخت.

ایجاد سایه روشن بر روی لب ها

ایجاد سایه روشن بر روی لب ها با استفاده از دو رژ لب با رنگ های مختلف اما نزدیک به هم ممکن است اما روش ساده تری نیز برای این منظور وجود دارد. کافی است شما رژ لب محبوب خود را بر روی لب هایتان بزنید و سپس یک دستمال نخی را بر روی لب های خود قرار دهید. کمی پودر شفاف کننده آرایشی را به همراه برسی با اندازه کوچک در نظر بگیرید و از روی پارچه نخی آن را به بخش های میانی لب های خود بزنید. با این ترفند آرایشی سایه روشن جذاب و زیبایی بر روی لب های شما ایجاد می شود. در این روش، پارچه نخی مانند یک سپر عمل می کند و پودرهای شفاف کننده را به صورت یک دست بر روی لب های شما قرار می دهد.

ایجاد سایه روشن بر روی لب ها با کمک پودرهای روشن کننده
ایجاد سایه روشن بر روی لب ها با کمک پودرهای روشن کننده

ساخت رژ لب مخصوص

آیا دوست دارید رژلبی متناسب با سایه چشم خود داشته باشید؟ در این صورت از کمی سایه چشم را با یک الی دو قطره وازلین مایع مخلوط کنید و از آن به عنوان رژلب مخصوص به خود استفاده کنید. شما همچنین می توانید سایه های تند پنل سایه های چشم را که چندان مناسب آرایش چشم ها نیستند برای این منظور استفاده کنید.

ساخت رژلب هایی با رنگ های خاص و منحصر به فرد
ساخت رژلب هایی با رنگ های خاص و منحصر به فرد

پوشاندن لکه های صورت با کمک رژلب

رژ لب ها می توانند بافت پوشاننده بسیار مناسبی را برای لکه های صورت به وجود آورند. برای این کار شما به یک رژ لب مات و یا رنگی نزدیک به کرم پودر خود احتیاج دارید. پس از پوشاندن لکه ها، با کمک کانسیلرها و کرم پودر و با توجه به روتین معمول آرایشی خود جلو بروید. با این ترفند آرایشی، لکه ها برای مدت زمان بیشتری ناپدید باقی خواهند ماند.

خرید ماسک صورت پارچه ای مدل برند لویی ویتون – شنل – دیور …

ترفندهای آرایشی: سایه چشم

اگر به سایه های چشم روشن علاقه مند باشید، قطعا با مشکل پوشانندگی سایه ها روبرو شده اید. معمولا برای نشان دادن یک سایه آبی و یا صورتی روشن مجبور هستید حجم بالایی از سایه ها را استفاده کنید. یکی از ترفندهای آرایشی ساده برای کمک به چنین شرایطی وجود دارد. پیش از استفاده از سایه ها، پشت پلک خود را با کمک یک مداد چشم سفید و یا روشن بپوشانید و سپی بر روی آن از سایه های روشن خود استفاده کنید. این کار باعث می شود رنگ اصلی سایه ها خود را به خوبی نشان دهد و همچنین حجم کمتری از سایه را برای پشت چشم خود مصرف کنید.

سایه چشم تیره و متقارن
سایه چشم تیره و متقارن

برای داشتن سایه های تیره و حفظ تقارن آن ها، شما می توانید از مداد چشم های رنگی استفاده کنید. به سراغ مداد چشم تیره خود بروید و در گوشه های بیرون پلک های خود یک علامت هشتگ (#) را رسم کنید. سپس با کمک یک برس، این علامت را محو کنید. بدنی ترتیب شما یک سایه متقارن تیره خواهید داشت. داشتن یک آرایش دقیق و بی عیب و نقص در خانه شاید در ابتدا غیر ممکن به نظر برسد، اما دنبال کردن تکنیک های ساده می تواند به ارتقای کیفیت و ظاهر شما بسیار کمک کند. امیدواریم که ترفند های آرایشی معرفی شده در این مقاله بتوانند برای شما سودمند باشند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی را وارد نمایید :