استفاده از شمایل ملکه در طراحی زیورآلات ترند کیمیا: ترندی جدید یا بازگشت تاریخ؟

استفاده-شمایل-ملکه-طراحی-زیورآلات

در سال ۲۰۱۹ شاهد بازگشت بسیاری از ترند ها و مدل های قدیمی به دنیای مد بودیم، اما زیورآلاتی که با استفاده از شمایل ملکه طراحی و ساخته شده اند شاید یکی از عجیب ترین بازگشت ها از دل تاریخ باشد. اگر به مغازه ها و همچنین کاتالوگ زیورآلاتی که برای تابستان ۲۰۱۹ به بازار معرفی شده اند، دقت کرده باشید متوجه دسته از زیورآلات می شوید که به صورت سه بعدی و با ظرافت بسیار خاص شمایلی از صورت یک زن را نشان می دهند و معمولا در قابی زیبا و ساده از جنس طلا با پس زمینه ی مخمل قرار گرفته اند. این دسته از زیورآلات تحت عنوان ترند “کیمیا” معروف هستند.نمونه های مدرن تر این ترند، حکاکی دو بعدی صورت ملکه انگلستان بر روی گوشواره ها و دستبند هایی فلزی است که توجه بسیار زیادی را به خود جلب کرده است. اگرچه بازگشت مدل های قدیمی به ویترین مغازه ها و خیابان ها اتفاق جدیدی در سال ۲۰۱۹ محسوب نمی شود اما به سبب خاص بودن تاریخ زیورآلات ترند کیمیا، بازگشت آن ها به دنیای مد توانسته است سر و صدای بسیار زیادی را ایجاد کند. ما نیز در این مقاله تلاش خواهیم کرد تا به تمام سوالات شما در مورد این ترند کلاسیک و خاص پاسخ دهیم و همچنین به شما کمک کنیم تا بتوانید زیورالاتی بسیار با کیفیت از این ترند جذاب را به راحتی تهیه کنید.

 استفاده از شمایل ملکه در طراحی زیورآلات ترند کیمیا: ترندی جدید یا بازگشت تاریخ؟

ترند کیمیا: زیورآلاتی با شمایل ملکه که از دل تاریخ بیرون آمده اند! ترند کیمیا برای اهداف و مقاصد متفاوتی در طول تاریخ مورد استفاده قرار گرفته است. در ۱۵۰۰ سال قبل از میلاد مسیح، مصریان با حکاکی چهره ها بر روی سنگ ها تلاش می کردند تا بتوانند اتفاقات مهم و خاص را ثبت کنند. نتیجه ی این تلاش، ثبت حکاکی های بسیار زیادی از خدایگان، پادشاهان و افراد مشهور جامعه و حتی شخصیت های افسانه ای بود. بسیاری معتقد هستند که این حکاکی ها اولین نسل از زیورآلات ترند کیمیا را به وجود آورند. پس از آن و در قرن سوم قبل از میلاد مسیح و در دوره پادشاهی الکساندر سوم، در سرزمین های روم و یونان نیز حکاکی چهره خدایان بر روی سنگ های قیمتی و استفاده از آن به منظور نشان دادن دین و آئین هر شخص بسیار رواج داشته است. پس از آن زیورآلات ترند کیمیا توانستند راه خود را به کاخ باکینگهام در قرن نوزدهم باز کنند. در این زمان این دسته از زیورآلات به عنوان یکی از لوکس ترین انتخاب ها به شمار می آمدند و در میان افرادی از طبقه های اجتماعی بالا و ثروتمندان بسیار پرطرفدار بودند. بسیاری از هنرمندان در این دوران از شمایل ملکه ویکتوریابه عنوان شمایلی از قدرت، ثروت و محبوبیت برای تزئین این دسته از زیورآلات استفاده کردند که با محبوبیت و استقبال بی نظیر روبرو شد. استفاده از شمایل ملکه در نمونه های مدرنی که این روز ها نیز در ویترین مغازه ها وجود دارد نیز از همین اصل قدیمی سرچشمه می گیرد.

خرید دستبندهای زنانه شیک از گالری شمرون

 استفاده از شمایل ملکه در طراحی زیورآلات ترند کیمیا: ترندی جدید یا بازگشت تاریخ؟

به دلیل وجود ابزارآلات پیشرفته و همچنین طراحان خوش ذوقی که می توانند نمونه های مدرن، جذاب و زیبایی از این ترند کلاسیک را به وجود آورند، زیورآلات طرح کیمیا توانسته اند بار دیگر راه خود را با ظاهری مدرن تر به دنیای مد باز کنند. به دلیل استفاده از مواد اولیه ی ارزان قیمت تر، مانند سنگ هایی با ارزش کمتر و یا حتی پلاستیک، استفاده از زیورآلاتی با شمایل ملکه برای تمامی افراد با هر درآمدی ممکن شده است و همگان می توانند از طرح زیبا و کلاسیک این دسته از زیورآلات لذت ببرند. نمونه های کلاسیک زیورآلات ترند کیمیا بیشتر شامل آویز ها و سنجاق های سینه بود اما امروزه به سبب قدرت ابزار های مورد استفاده در ساخت این دسته از زیورالات، نمونه های ظریف تری از شمایل نیز در قالب گوشواره ها و دستبند ها به بازار عرضه می شود که می تواند پاسخ گوی نیاز افراد خوش سلیقه باشد.

 استفاده از شمایل ملکه در طراحی زیورآلات ترند کیمیا: ترندی جدید یا بازگشت تاریخ؟

عوامل موثر در تعیین ارزش و قیمت زیورآلات ترند کیمیا ارزش زیورآلات ترند کیمیا را پارامتر های مختلفی تعیین می کند. به هنگام خرید زیورآلات این ترند محبوب شما باید در ابتدا به جنس مواد اولیه ی به کار برده شده در ساخت آن ها توجه کنید. به طور معمول استفاده از سنگ سنگ عقیق برای نمونه های گران قیمت تر بسیار رواج دارد. نمونه های ارزان قیمت تر معمولا از جنس پلاستیک هستند و با کمی حرارت می توان به راحتی آن ها را از نمونه های گرانقیمت تر تشخیص داد. سن زیورآلات ترند کیمیا در تعیین ارزش و قیمت آن ها نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. یکی دیگر از پارامتر های مهم که در تعیین ارزش و قیمت گوشواره و یا دستبند ترند کیمیا اهمیت دارد، عدم وجود ترک در سنگی است که شمایل با کمک آن طراحی شده است. شما می توانید با قرار دادن گوشواره و یا دستبند خود در برابر نور از عدم وجود ترک در بخش های مختلف شمایل اطمینان حاصل کنید. در نهایت نیز باید به این نکته توجه داشت که قاب اثر به اندازه ی ظرافت به کار برده شده در طراحی سه بعدی شمایل ملکه و یا هر تصویر دیگری بر روی سنگ، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. قاب زیورآلات کیمیا که مربوط به دوره ویکتوریا هستند معمولا ساده بوده و از تزئینات کمتری برخوردار می باشند. در مقابل، استفاده از الماس و سایر المان ها برای تزیین قاب معمولا در دوره های قدیمی تر از قرن نوزدهم رواج داشته است. نمونه های مدرن تر این زیورآلات که حکاکی دوبعدی ملکه انگلستان بر روی فلز است نیز از حیث جنس فلز و همچنین درصد خلوص آن از اهمیت بسیار زیادی در تعیین قیمت و ارزش اثر برخوردار می باشد.

 استفاده از شمایل ملکه در طراحی زیورآلات ترند کیمیا: ترندی جدید یا بازگشت تاریخ؟

بروزترین گوشواره های زنانه در گالری شمرون

باید ها و نباید ها به هنگام خرید زیورآلات ترند کیمیا به هنگام خرید زیورآلاتی از این ترند محبوب، باید به نکات زیر توجه کنید:

  • دمای اثر را بسنجید. سنگ های اصل معمولا سرد هستند اما پلاستیک و یا سایر مواد اولیه ی بی کیفیت معمولا خیلی سریع دمای اتاق و یا حتی دست شما را به خود می گیرند و در نتیجه در مقایسه با نمونه های اصل، از دمای بالاتری برخوردار هستند.
  • با قرار دادن دستبند و یا گوشواره از این ترند می توانید در خصوص وجود و یا عدم وجود ترک بر روی سنگ و به ویژه بخش شمایل اطمینان حاصل کنید. فراموش نکنید که ترک نه تنها از ارزش اثر می کاهد بلکه در طولانی مدت می تواند منجر به خرابی و از بین رفتن زیورآلات شما نیز شود.
  • هرچه میزان جزئیات به کار برده شده بر روی اثر بیشتر باشد، ارزش و قیمت آن نیز بیشتر است.
  • در صورتی که به شکل مدرن تر این زیورالات علاقه مند هستید، به هنگام خرید باید به نوع فلز به کار برده شده و همچنین کیفیت حکاکی شمایل بر روی فلز بسیار توجه کنید. فلز های ضد زنگ با قدرت استحکام بالا و همچنین حکاکی هایی که در طول زمان محو نمی شوند، پارامترهای مهمی هستند که کیفیت بالای زیورآلات ترند کیمیا شما را تضمین می کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی را وارد نمایید :