آموزش رنگ کردن مو در خانه

رنگ کردن مو در خانه

رنگ کردن موها در خانه، حتی در دنیای بدون کرونا نیز طرفداران بسیار زیادی دارد. با این حال، رنگ کردن موها در خانه می تواند انتخاب بسیار پرخطری نیز برای سلامت موها باشد. عوامل زیادی، مانند جنس موها، رنگ موی زمینه، درصد ادغام رنگ ها و میزان سفیدی موها، در نتیجه ی کار تاثیر می گذارند. از این رو در این مقاله آموزش رنگ کردن مو را قرار داده‌ایم.

با این وجود، رنگ کردن مو در خانه کار پیچیده و یا غیر ممکنی نیست. شما می توانید با دنبال کردن اصول آموزش رنگ کردن مو در خانه، ضمن صرفه جویی در زمان و هزینه به استایل جدیدی دست پیدا کنید. برای اطلاع از این تکنیک ها، ما خواندن ادامه ی این مقاله را به شما توصیه می کنیم.

آموزش رنگ کردن مو در خانه

نکات مهم قبل از شروع کار: 

انتخاب رنگ در نحوه رنگ کردن مو در منزل، تاثیر به سزایی دارد. بهترین گزینه برای انتخاب می تواند رنگ زمینه ی موهایتان و یا رنگ قبلی که بر موهایتان وجود دارد، باشد. همچنین بهتر است از یک برند مو یکسان برای رنگ کردن موهایتان استفاده کنید.

پیش از شروع کار، باید رنگ مورد نظر خود را انتخاب کنید. فراموش نکنید که بدون استفاده از دکلره، نمی توان رنگ موها را بیش از دو درجه روشن تر کرد. اگر رنگ دلخواه شما، دو درجه از رنگ طبیعی یا زمینه ی موهایتان روشن تر است، توصیه می شود که برای رنگ کردن موها به آرایشگاه و افراد خبره مراجعه کنید؛ چرا که دکلره کردن موها در خانه ممکن است آسیب های جدی را به موهایتان وارد کند.

راهنمای انتخاب رنگ:

فردی که  به طور طبیعی دارای موهای خرمایی و قهوه ای روشن است ( رنگ پایه ۴ یا ۵)، می تواند رنگ های قهوه ای روشن را به عنوان رنگ جدید موهای خود انتخاب کند. در مقابل، افرادی که موهایی با رنگ زمینه ی مشکی و یا قهوه ای تیره دارند، رنگ های تیره تر مانند شکلاتی تیره برایشان مناسب تر است.  توجه کنید که این گزینه ها برای رنگ کردن موها در خانه مناسب هستند. در صورت مراجعه به آرایشگاه و یا افراد خبره در این زمینه، شما این امکان را دارید که موهایتان را تا هر چند درجه که تمایل دارید روشن و یا تیره کنید.

باید توجه داشته باشید که رنگ قهوه ای تیره و یا روشن بر روی پایه ی مشکی مصنوعی، نتیجه ی دلچسبی را به همراه نخواهد داشت. در صورتی که قبلا موهایتان را مشکی کرده اید، بهتر است تغییر رنگ آن ها را به افراد متخصص بسپارید، چرا که رنگ مشکی مصنوعی را نمی توان به راحتی در خانه با کمک رنگ های قهوه ای تغییر داد و یا پاک کرد. تنها در صورتی که تمایل دارید تا دوباره موهایتان را مشکی کنید، می توانید در خانه و بر روی موهایی با رنگ مشکی مصنوعی، رنگی مشابه را قرار دهید.

رنگ کردن مو در خانه
رنگ کردن موها در خانه

در صورتی که تمایل دارید تا در آینده ی نه چندان دور، رنگ موهایتان را به طور کلی از مشکی تغییر دهید، برای پوشاندن ریشه ها در خانه توصیه می کنیم تا از رنگ های طبیعی با پایه ی سه استفاده کنید. این رنگ اگرچه با رنگ مشکی موهایتان تفاوت دارد، اما می تواند به شما کمک تا ریشه ی سفید موهایتان را پوشش دهید و در عین حال تغییر رنگ موها را برای آرایشگران به امر ساده تری تبدیل کنید.

رنگ هایی مانند قرمز، تنباکویی، یاقوتی، بلوطی، ماهاگونی، فندقی و کاپوچینویی ممکن است به مرور زمان تغییر رنگ بدهند. پایه ی تمامی این رنگ ها، رنگ مسی است و پس از مدتی در اثر شستشوی موها، پایه ی مسی قوی تر شده و نمایان می شود. در صورتی که در چنین شرایطی به سر می برید و به واسطه ی شرایط کنونی دنیا در اثر ویروس کرونا به آرایشگر خود دسترسی ندارید، می توانید برای از بین بردن این اثر، یکی از دو راه زیر را انتخاب کنید.

شما می توانید همان رنگ با پایه و مشخصات قبلی را بر روی موهایتان قرار دهید یا اینکه به سراغ رنگ های تیره تر بروید. توجه داشته باشید که پایه ی رنگ مسی را نمی توان با رنگ کردن موها در خانه روشن تر کرد و برای از بین بردن کامل زمینه ی مسی باید حتما به آرایشگاه مراجعه کنید.

در مقابل، رنگ های سرد مانند دودی و یا زیتونی، با شستشوی زیاد به پایه ی قهوه ای می رسند. شما برای ترمیم رنگ موی خود در خانه می توانید به سراغ رنگ های تیره بروید و یا رنگ هایی را انتخاب کنید که دو درجه از رنگ موی زمینه ی سرتان روشن تر باشد. در صورتی که مدت زمان زیادی از آخرین باری که موهایتان را رنگ کرده اید می گذرد و رنگ دودی آن پاک و یا محو شده باشد، می توانید حتی از رنگ های قرمز و گرم تر نیز استفاده کنید. در صورتی که در رنگ زمینه ی موهایتان از دکلره استفاده شده است، استفاده از رنگ های قرمز و گرم را توصیه نمی کنیم.

ترکیب رنگ ها:

درصد سفیدی مو در ترکیب رنگ و اکسیدان نقش به سزایی دارد. اگر موهایتان هنوز سفید نشده است و می خواهید به رنگ مویی روشن تر از رنگ زمینه ی موهایتان برسید، باید از اکسیدان ۹ درصد استفاده کنید. اگر مقدار سفیدی موها قابل توجه است، بهتر است از اکسیدان ۶ درصد برای ایجاد پوشش بهتر برای سفیدی موها استفاده شود. میزان برگشت موها به رنگ سفید خود و پاک شدن رنگ در اثر شستشو، با استفاده از اکسیدان نه درصد بسیار سریع تر از اکسیدان ۶ درصد اتفاق می افتد.

رنگ کردن مو در خانه
رنگ کردن مو در خانه

به همین دلیل به افراد با درصد بالاتر موهای سفید توصیه می شود از اکسیدان ۶ درصد استفاده کنند. اگر زیر ۱۰ درصد سفیدی دارید و قصد دارید موهایتان را روشن کنید، اکسیدان نه درصد نیز می تواند انتخاب مناسبی باشد. اما توجه کنید که سرعت بازگشت سفیدی ریشه ها در این صورت، بیشتر خواهد بود. تحت هیچ شرایطی از اکسیدان ۱۲ درصد در خانه استفاده نکنید. این امر می تواند آسیب های بسیار شدیدی را به موهایتان وارد کند.

جدیدترین زیورآلات طرح پلنگی گالری شمرون:

آموزش تصویری رنگ کردن مو در خانه:

توجه داشته باشید که هر چه موها به پوست سر نزدیک تر باشند، به سبب مجاورت با حرارت بدن، سریعتر رنگ باز می کنند. بنابراین در صورتی که تمایل دارید تا موهای خود را روشن تر از رنگ زمینه کنید، توصیه می شود که از ساقه ی موها شروع کنید و به ریشه ی مو برسید. در صورتی که تمایل به تیره کردن موهایتان دارید، می توانید از ریشه ها شروع کرده و به سمت ساقه ها و نوک موها پیشروی کنید.

آموزش رنگ کردن مو
آموزش رنگ کردن مو

قبل از شروع رنگ، یک لایه کرم مرطوب کننده دست یا صورت را به خط موهایتان در صورت و گوش ها بزنید تا لایه ای چربی و محافظ برای پوست خود ایجاد کنید. این لایه کمک می کند تا بعدا، رنگ از روی پوستتان راحت تر شسته شود. در صورتی که می خواهید موهایتان را از ریشه رنگ کنید، از جلوی سر شروع کنید. در ابتدا خط موها در اطراف سر را دنبال کنید. سپس فرق خود را از وسط باز کرده و موها را به دو بخش راست و چپ تقسیم بندی کنید.

 در هر مرحله یک ردیف باریک از موها را جدا کرده و با برس رنگ ریشه ی موها، یعنی در حدود دو سانت از طول مو ها، را رنگ کنید. آن قدر این کار را تکرار کنید تا تمامی سر، پوشش داده شود. در برگشت از طرفین به سمت فرق سر،ساقه ی موها را نیز به خوبی پوشش دهید. در نهایت می توانید با کمک دستکش موهایتان و کف سر را به خوبی ماساژ دهید تا رنگ به صورت یکسان در هر طرف پخش شود. موهای خود را با کمک یک کیسه پلاستیکی، حوله و یا روسری خوب ببندید تا با افزایش دما، رنگ مو بتواند به خوبی باز شود. پس از گذشت سی دقیقه (این زمان با توجه به نوع رنگ ممکن است تغییر کند) موهایتان را بشویید. 

منابع: https://www.goodhousekeeping.com
https://www.prevention.com

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی را وارد نمایید :