آموزش اصلاح موی سر آقایان در خانه

کوتاه کردن مو آقایان در خانه

در مقالات قبلی، در خصوص کوتاه کردن موی سر خانم ها در خانه، چند تکنیک را به شما معرفی کردیم. حال در این مقاله، تلاش می کنیم تا با آموزش اصلاح موی سر آقایان در منزل به شما کمک کنیم تا بتوانید دست کم موهای خود را مرتب کنید و دوران قرنطینه را با راحتی بیشتری سپری نمایید.

  اصلاح موی سر آقایان در خانه
اصلاح موی سر آقایان در خانه

قرنطینه، فاصله گذاری اجتماعی و حضور ویروس کرونا، زندگی عادی و مشاغل حرفه ای بسیاری از افراد در سراسر دنیا را دستخوش تغییرات بسیار زیادی کرده است. در میان قوانین وضع شده از سوی دولت ها در بسیاری از کشورها برای کاهش آمار تلفات ویروس کرونا، تعطیلی سالن های آرایشی و زیبایی را به همراه داشته است. این بدان معناست که بسیاری از مردمان دنیا، درست مثل شما، با موهایی بلند و آشفته، در گوشه ای از خانه نشسته و در اینترنت به دنبال راهی برای کوتاه و یا مرتب کردن موهایشان هستند.

آموزش اصلاح موی سر آقایان: ابزار مورد نیاز

شاید کوتاه کردن موی سر اقایان در ابتدا سخت و دشوار به نظر برسد، اما دنبال کردن چند گام ساده و شاید کمی صبوری و دقت می تواند شما را به هدفتان برساند. برای کوتاه کردن موهای خود در خانه به ابزار مختلفی احتیاج خواهید داشت که در زیر، به صورت خلاصه، در مورد آن ها نکاتی را بیان می کنیم:

  • قیچی: برای کوتاه کردن موها در منزل بهتر است از قیچی آرایشگری استفاده کنید. این نوع از قیچی ها تیز و کوچک (در حدود ۱۲-۱۵ سانتی متر) هستند. شما می توانید از قیچی معمولی نیز استفاده کنید اما نتیجه ی کار ممکن است راضی کننده نباشد. همچنین فراموش نکنید که قیچی های معمولی بزرگتر هستند و همین امر کنترل و استفاده از آن ها را دشوارتر می کند.
  • شانه: برای جدا کردن، حالت دادن و مرتب کردن موهایتان در خلال کوتاه کردن آن ها، یک شانه ی مناسب انتخاب کنید.
  • آینه: اگر قصد دارید خودتان موهایتان را کوتاه کنید، داشتن یک آینه ی کوچک و یک آینه ی بزرگتر لازم است. شما با کمک این دو آینه می توانید با کنترل بیشتری پشت سر خود را کوتاه کنید.

.

آموزش اصلاح موی سر آقایان: روش گام به گام

قبل از شروع فرایند، فارغ از روش اصلاح موی سر، باید در خصوص یک بخش مهم از سر اطلاعاتی را کسب کنید. ناحیه ی گذار، بخش بسیار باریکی از سر است که قیمت های فوقانی و پس گردن را به یکدیگر متصل می کند. این بخش در واقع باید بتواند تفاوت میان بخش های پایینی و بالایی را مشخص کند، بنابراین باید توجه ویژه ای به این بخش داشته باشید و از کوتاه کردن موها در این بخش خودداری کنید. ناحیه ی گذار در تصویر بالا به خوبی قابل تشخیص می باشد. در مراحل بعدی، به این بخش از سر باز می گردیم.

کوتاه کردن موی سر
به ناحیه ی گذار توجه کنید!

قدم اول:

با کمک یک شانه که دندانه های آن رو به بالا هستند، موهای بخش پایینی سر را جدا کرده و حدود ۶ الی ۱۰ میلی متر از آن را کوتاه کنید. این حرکت باید از سمت پایین سر به طرف ناحیه ی گذار باشد. حتی اگر تمایل دارید تا موهای خود را بیش از ۱۰ میلی متر کوتاه کنید، این کار را در چند مرحله و با تکرار گام های ذکر شده در بالا انجام دهید.

این کار به شما کمک می کند تا با کنترل بیشتری، موهای خود را کوتاه کنید. شما برای این کار می توانید از بخش راست سرتان شروع کنید، به سمت چپ حرکت کنید و دوباره به سمت راست بازگردید. در چنین شرایطی بین ۱۰ تا ۱۲ میلی متر از طول موهایتان کوتاه می شود. در صورت تمایل، می توانید این دوره رفت و برگشتی را بار دیگر تکرار کنید. 

گام اول کوتاهی مو آقایان: کوتاه کردن بخش زیرین
گام اول: کوتاه کردن بخش زیرین

قدم دوم:

پس از اتمام بخش زیرین سر، به سراغ بخش فوقانی آن می رویم. برای کوتاه کردن موهای بخش فوقانی، توجه داشته باشید که باید از پیشانی شروع کرده و به تدریج به سمت پشت سر، تا بالای ناحیه ی گذار پیش روی کنید. همچنین موها را در اطراف فرق سر به دو بخش راست و چپ تقسیم کنید. ابتدا، به اندازه ی پنج سانتی متر به سمت چپ یک دسته از موهای بالا پیشانی را جدا کنید و آن ها را با انگشت به صورت عمودی بر کف سر نگه دارید. ۶ الی ۱۰ میلی متر از آن ها را کوتاه کنید.

سپس به سمت چپ سر رفته و همین روش را تکرار کنید. به تدریج به سمت پشتی سر پیش روی کنید. با جدا کردم موها به اندازه ی پنج سانتی متر در اطراف فرق سر و پیش روی به سمت طرفین، می توانید بخش فوقانی سر را به طور کامل پوشش دهید. در صورتی که از اندازه ی آن ها راضی نبودید، این دوره  را بار دیگر تکرار کنید. در این مرحله باید به استایل موهای خود توجه کنید. ممکن است یک طرف موها از سمت دیگر بلند تر باشد. 

آموزش اصلاح مو آقایان در منزل
گام دوم: کوتاه کردن بخش فوقانی

قدم سوم:

به ناحیه ی گذار باز می گردیم. در این مقطع، با توجه به استایل موهایتان، باید در مورد ناحیه ی گذار تصمیم گیری کنید. با توجه به مدل موی انتخابی، لزومی ندارد که ناحیه ی گذار در هر دو طرف به یک اندازه کوتاه شود. ممکن است سمت راست این ناحیه کوتاه تر از سمت چپ آن باشد. با کمک دست و یا یک کلیپس سر، بخش هایی از ناحیه ی گذار را که نمی خواهید کوتاه شوند، کنار بگذارید.

با یک شانه ی رو به بالا، موها را به صورت عمود بر سر نگه دارید و بخش فوقانی و پایینی سر را به یکدیگر مرتبط کنید. برای این کار شاید لازم باشد بخش زیرین ناحیه ی گذار را کوتاه تر از بخش فوقانی آن اما بلندتر بخش زیرین سر نگه دارید تا یک شیب ملایم ایجاد کنید. پس از اتمام این مرحله، به دنبال خط های مشخصی که بخش بالایی و پایینی را از یکدیگر جدا می کنند باشید و با قیچی ریز آن ها را از بین ببرید. 

کوتاهی مو آقایان در خانه
گام سوم: کوتاه کردن ناحیه ی گذار

.

نمونه‌هایی از دستبندهای مردانه گالری شمرون:

جزئیات در نحوه کوتاه کردن موی سر:

پس از اتمام سخت ترین و پیچیده ترین بخش از آموزش کوتاه کردن مو سر آقایان، به سراغ جزئیات کار می رویم:

  • نواحی اطراف گوش ها را تمیز کنید. شما می توانید با استفاده از یک قیچی و شانه، خط اطراف گوش ها را مرتبط کنید. در این مرحله احتیاط کنید تا آسیبی به شما وارد نشود. 
  • خورده موها: خورده موها و یا بخش هایی که از زیر قیچی در رفته اند را پیدا کرده و مرتب کنید. 
  • خط گردن: شما می توانید خط گردن را با کمک قیچی و یا موزر اصلاح کنید. مراقب این خط باشید و از قبل در خصوص گرد بودن و یا صاف بودن آن تصمیم گیری کنید. بهتر است برای انجام این مرحله، از کسی کمک بخواهید و یا با کمک آینه ای در پشت، از تسلط کافی خود بر روی این ناحیه اطمینان حاصل کنید.  
اصول کوتاهی مو در خانه
پرداختن به جزئیات

اگر تا به حال تجربه ی کوتاه کردن موهای خود در منزل را ندارید، شاید کل این فرایند سخت و حتی کمی ترسناک به نظر برسد. دنبال کردن چند روش گام به گام، با توضیحات دقیق یا مشاهده ی فیلم های آموزشی موجود در اینترنت، می تواند به شما در این راستا کمک کند. پس از کسب اعتماد به نفس و اطلاعات کافی، وسایل کار را تهیه کنید و با کمی دقت و توجه موهای خود را مرتب کرده و دوران قرنطینه ی راحت تری را سپری کنید.

منبع: https://www.realmenrealstyle.com

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کد امنیتی را وارد نمایید :