معرفی پنج راه حل برای نحوه نگه داری بهتر از زیورآلات نقره

معرفی پنج راه حل برای نحوه نگه داری بهتر از زیورآلات نقره

زیورآلات نقره از محبوب ترین انواع زیورآلات در میان مردم هستند. در میان انواع مختلف نقره، نقره استرلینگ به سبب کیفیت و درخشندگی فوق العاده خود از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است. با این وجود نگه داری از نقره بسیار دشوار است. نقره یکی از حساس ترین انواع فلزات می باشد که به سادگی زنگ می زند و سیاه می شود. شاید به همین سبب است که بسیاری از ما در جعبه ی جواهرات خود، زیورآلات نقره ای داریم که به سبب سیاه شدن و زنگ زدنشان، دیگر نمی توانیم از آن ها استفاده کنیم. تمیز کردن زیورآلات نقره، به ویژه زیورآلاتی که از جنس نقره استرلینگ هستند، کار دشواری نیست. با این وجود بسیاری از افراد، از ترس ایجاد آسیبی دائمی در نقره، از تمیز کردن آن ها خودداری می کنند.

اگر شما نیز جزو آن دسته از افرادی هستید که دلتنگ زیورآلات نقره خود می باشید و به دنبال راهی برای تمیز کردن و نگه داری بهتر از آن ها می گردید، ما برایتان خبرهای خوبی داریم. در این مقاله ما به معرفی پنج راه کار و نکته کلیدی برای نگه داری و تمیز کردن زیورآلاتی از جنس نقره استرلینگ خواهیم پرداخت.

گردنبند تمام نقره گربه و ماه از محصولات گالری شمرون
گردنبند تمام نقره گربه و ماه از محصولات گالری شمرون

 

نکته اول: پلاک نقره استرلینگ

یک قانون بسیار کلی در مورد زیورآلاتی از جنس نقره استرلینگ وجود دارد. بر اساس کیفیت و درجه خلوص نقره به کار برده شده در ساخت این زیورآلات، عددی بر روی هر کدام از آن ها حک شده است. بر اساس این عدد شیوه ی رسیدگی به زیورآلات نیز می تواند متفاوت باشد. به عنوان مثال، زیورآلاتی با درجه ۰٫۹۵ تنها با یک پولیش ساده به خوبی پاک می شوند. زیورآلاتی با درجه خلوص ۰٫۹۲۵ نیز از ماندگاری خوبی برخوردار هستند و شما نیازی به مواد شیمایی جهت تمیز کردن آن ها نخواهید داشت. درجه خلوص پایین تر از ۰٫۹۲۵ از ماندگاری کمتری برخوردار است و برای تمیز کرد آن باید از راهکار های دیگری استفاده کنید.

 

اگر گردنبند نقرهانگشتر نقره و به کلی زیورآلات نقره شما فاقد پلاک هستند باید درجه خلوص نقره ی آنها را با یک جواهر ساز و یا در هنگام خرید با فروشنده ی آن ها، بررسی کنید. دانستن درجه خلوص نقره یکی از مهمترین گام ها برای نگه داری هرچه بهتر از آن می باشد، چرا که در صورت عدم تطابق روش تمیز کردن نقره ها و یا استفاده از مواد شیمیایی بسیار قوی، این کار می تواند حتی سبب از بین بردنزیورآلات شما و ایجاد خسارت های جدی بر روی آن ها شود. فراموش نکنید که مراقبت درست و اصولی از زیورآلات نقره، می تواند آن ها را برای مدت زمان طولانی درخشان، زیبا و کارآمد نگاه دارد.

گردنبند تمام نقره مدل یونانی از محصولات گالری شمرون
گردنبند تمام نقره مدل یونانی از محصولات گالری شمرون

 

نکته دوم: نقره های خود را در مکان هایی خشک نگه داری کنید

نکته ی جالبی که در خصوص زیورآلات نقره خود باید بدانید این است که: ریختن آب به طور مستقیم بر روی نقره نمی تواند اثر مخرب داشته باشد، بلکه رطوبت ناشی از تماس روزانه ی ما با آب است که می تواند سبب خرابی و آسیب دیدگی نقره شود. مواد شیمایی و آلودگی های موجود در آب می توانند سبب خوردگی نقره و از بین رفتن ظاهر درخشان و جذاب آن شوند. موارد زیر بیشترین تاثیر را بر روی آسیب دیدگی و کدری زیورآلات نقره شما دارند:

 • حمام: دوش گرفتن در حالی که زیورآلات نقره خود را بر تن دارید، ایده جالبی نیست. اگر با زیورآلات نقره خود دوش می گیرید، پس از حمام حتما آن ها را خشک کنید.
 • استخر: قبل از ورود به استخر زیورآلات نقره ی خود مثل گوشواره نقره یا گردنبند نقره خود  را کنار بگذارید. کلر موجود در آب از جمله مواد شیمیایی تخریب کننده برای نقره می باشد.اگر با زیورآلات نقره ی خود وارد استخر شدید، پس از شنا حتما آن ها را تمیز کرده و خشک کنید.
 • چشمه های آب گرم: گوگرد موجود در آب این چشمه ها در کنار گرمای آن ها برای نقره مضر می باشد و می تواند سبب آسیب دیدگی آن شوند.

در کنار موارد فوق، مواد شیمایی ای که در عطر ها، لوسیون ها و سایر مواد آرایشی و بهداشتی وجود دارند نیز به تدریج می توانند سبب زنگ زدگی و از بین رفتن نقره شوند. برای آنکه این مواد به زیورآلات محبوب شما آسیب کمتری وارد کنند، بهتر است قبل از پوشیدن آن ها از این مواد استفاده کنید و تا قبل از خشک شدن کامل آن ها بر روی پوست خود از پوشیدن زیورآلات نقره خود، اجتناب کنید.

انگشتر تمام نقره مدل سولیتر از گالری شمرون
گردنبند تمام نقره مدل یونانی از محصولات گالری شمرون

 

نکته سوم. نگه داری درست و اصولی از زیورآلات نقره

اگر یک خودروی زیبا و لوکس را در زیر باران قرار دهید، چه اتفاقی می افتد؟ درست است. این خودرو به تدریج خراب می شود. همین اصل برای نگه داری از نقره و زیورآلات لوکس شما نیز صادق است. برای نگه داری از زیورآلاتی با جنس نقره استرلنیگ باید به یک سری اصول و نکات توجه کنید.

قرار گرفتن نقره استرلینگ در مجاورت هوا می تواند سبب زنگ زدگی سریع آن شود. بنابراین بهتر است زیورآلات نقره خود را بر روی دراور، کشو و یا در کیف دستی خود و در مجاورت هوا رها نکنید. بهترین روش برای نگه داری از زیورآلات نقره، قرار دادن آن ها در کیسه هایی است که هوا و رطوبت را به داخل خود راه  ندهند تا بتوانند این زیورآلات را از زنگ زدگی حفظ کنند.

همچنین سعی کنید که زیورآلات نقره خود را در کنار سایر زیورآلات دیگرتان نگه داری نکنید. این کار می تواند به مرور زمان سبب ایجاد آسیب هایی، مانند خراشیدگی و یا ضربه، بر روی زیورآلات نقره شما شوند. همچنین برای حمل زیورآلات نقره خود در سفر نیز بهتر است آن ها را در بسته بندی های مخصوص نگه داری کنید تا از هرگونه صدمه محفوظ باقی بمانند.

گوشواره تمام نقره گربه و ماه از محصولات گالری شمرون
گردنبند تمام نقره مدل یونانی از محصولات گالری شمرون

 

نکته چهارم. گاهی به زیورآلات خود مرخصی بدهید!

شاید عجیب به نظر بیاید، اما برای نگه داری بهتر از زیورآلات، به ویژه زیورآلات نقره، بهتر است هر از گاهی استفاده از آن ها را کنار بگذاریم و از آن ها در فضایی مناسب نگه داری کنیم. مواد شیمیایی قوی، سولفور، عرق بدن و حتی نور شدید خورشید می تواند زیورآلات نقره شما را از بین ببرد. بنابراین مراقبت از این زیورآلات در برابر چنین تهدید هایی به مراتب از تمیز کردن و مرمت آن ها آسان تر است. بهتر است در مواقع زیر، زیورآلات نقره خود را استفاده نکنید:

 • در هنگام انجام کار خانه، شستن ظرف ها و لباس ها
 • به هنگام فعالیت های شدید ورزشی
 • مکان های بسیار گرم، مانند ساحل دریا و یا استخر
 • در هنگام آرایش کردن
 • در هنگام آشپزی

نکته پنجم. نحوه پولیش زیورآلات نقره

نقره از جمله فلزات بسیار ظریف است که به راحتی زنگ می زند و زیبایی خود را از دست می دهد. با این وجود نقره استرلینگ از جمله مرغوب ترین نوع فلز است که به راحتی و با یک پولیش مناسب می تواند به ظاهر روز اول خود باز گردد. شما می توانید با کمک یک پارچه میکروفیبر و یا پارچه های مخصوص تمیز کردن زیورآلات، به تمیز کردن جواهرات نقره خود بپردازید. بهتر است از تمام بخش های پارچه استفاده کنید و مراقب باشید تا زنگ نقره به قسمت های دیگر زیورآلات شما منتقل نشوند. از حرکت های دایره ای برای تمیز کردن زیورآلات نقره خود جلوگیری کنید چرا که این کار می تواند سبب تیره تر شدن زیورآلات شما شود. از تمیز کردن بخش هایی از زیورآلات که به خاطر اهداف زیبایی در هنگام ساخت به طور عمدی اکسید شده اند، جلوگیری کنید.

ترکیبات خانگی مانند آب و نمک، مایع ظرف شویی و آب و یا بیکینگ پودر و آب نیز می توانند در تمیز کردن زیورآلات نقره نقش به سزایی را ایفا کنند.

خرید زیورآلات نقره

در صورتی که قصد خرید زیورآلات نقره و با کیفیت در طرح های جذاب و خاص را دارید میتوانید در قسمت زیورآلات نقره گالری شمرون بروز ترین و مدرن ترین زیورآلات ساخته شده با نقره عیار s925 با روکش طلا۱۸ و یا روکش نقره تهیه بفرمایید. شما میتوانید سفارش خود را از سراسر کشور ثبت و درب منزل یا محل کار خود دریافت نموده و وجه آن را پس از دریافت سفارش پرداخت نمایید. گالری شمرون همچنین دارای یک فروشگاه حضوری معتبر در تهران بوده که میتوانید به صورت حضوری مراجعه نموده و خرید خود را انجام دهید. آدرس گالری شمرون واقع در:

تهران , چهار راه فرمانیه , خیابان پاسداران , نبش کوهستان یازدهم , مرکز خرید کوهستان , طبقه منفی یک, گالری شمرون

فروشگاه زیورآلات نقره گالری شمرون

ساعت کاری:

 • شنبه تا پنجشنبه- ۹:۳۰ صبح تا ۹:۳۰ شب
 • جمعه ها – تعطیل
 • شماره تلفن ۲۲۸۰۵۲۰۳-۰۲۱
 • تلفن پشتیبانی در تلگرام ۰۹۱۲۰۵۷۵۲۱۲

همچنین درصورت داشتن هر گونه سوال و یا پرسش میتوانید با آیدی تلگرام پشتیبانی ۲۴ ساعته به آدرس Shemroniha24@در تماس باشید.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *