سنگ چشم ببر، سنگی جادویی! خواص سنگ چشم ببر

سنگ چشم ببر، سنگی جادویی! خواص سنگ چشم ببر

استفاده از سنگ های زیبا در طراحی و ساخت جواهرات تاریخچه ای طولانی دارد. با اندکی تحقیق و جستجو، متوجه می شویم که پیشینیان ما، نه تنها به خاطر زیبایی و ظاهر جذاب آن ها، بلکه به خاطر باور هایی که در خصوص نقش هر سنگ در زندگی خود داشتند، از این سنگ ها استفاده می کردند. سنگ زیبا و فوق العاده ی چشم ببر نیز از این قاعده مستثنی نیست.

سنگ چشم ببر
سنگ چشم ببر

تاریخچه سنگ چشم ببر

تاریخچه ی دقیق این سنگ کاملا مشخص نیست، اما تا جایی که در اسناد تاریخی می توان آن را جستجو کرد، برای جوامع مختلف این سنگ مرموز نماد هوش و ذکاوت،احترام، شجاعت و استفاده ی درست از قدرت بوده است.  شاید به همین سبب است که آن را سنگ ببر نام گذاری کرده اند.سربازان رومی نیز همواره این سنگ را در نبرد های خود به همراه داشته و حتی از آن برای ترساندن دشمنان خود استفاده می کردند. عده ای دیگر معتقد بودند که هر کس چنین سنگی را همراه خود داشته باشد می تواند از درون دیوار و یا در بسته نیز همه چیز را به خوبی ببیند. مصریان باستان از این سنگ به جای چشم برخی از مجسمه های خاص خود استفاده می کردند، چرا که معتقد بودند این سنگ نماد بصیرت درونی و سنگی الهی است.

سنگ چشم ببر

اما با اندکی دقت در ظاهر چنین سنگ زیبایی، می توان به راحتی متوجه علاقه و هیجان انسان های گذشته در خصوص سنگ چشم ببر شد. این سنگ شگفت انگیز دارای رگه های طلایی بوده که بسیاری را به یاد بارقه های نور خورشید از میان شاخ و برگ درختان در یک جنگل متراکم می اندازد. عده ای رنگ های موجود در این سنگ را نمادی از خورشید و زمین می دانند و معتقد هستند که در این سنگ حیات و مرگ، نیکی و بدی و یا تاریکی و نور جریان دارد.

نمونه دستبند ساخته شده از ترکیب سنگ چشم ببر و سنگ آتشفشانی لاوا از محصولات گالری شمرون
نمونه دستبند ساخته شده از ترکیب سنگ چشم ببر و سنگ آتشفشانی لاوا از محصولات گالری شمرون

 

خواص سنگ چشم ببر

اما آیا این سنگ واقعا خاصیت های جادویی گفته شده را در خود دارد؟ سنگ چشم ببر در واقع تشکیل شده از کریستال های بسیار ریز کوارتز است که به خاطر طیف رنگ های طلایی و قهوه ای این کریستال ها، این چنین زیبا به نظر می رسد. یکی از محتمل ترین فرضیه ها در خصوص نحوه ی شکل گیری این سنگ ها این است که مواد معدنی به طور مداوم و به صورت ورقه ای بر روی یکدیگر قرار گرفته و در نهایت این سنگ را به وجود آورده اند. این فرضیه همچنین فرسایش آهن با مرور زمان را علت درخشانی این سنگ عنوان می کند.

 

نمونه دستبند ساخته شده سنگ چشم ببر از محصولات گالری شمرون
نمونه دستبند ساخته شده سنگ چشم ببر از محصولات گالری شمرون

 

سنگ چشم ببر در زیورآلات

امروزه نیز این سنگ به باور بسیاری از افراد، خاصیت های جادویی خود را حفظ کرده است. عده ای معتقد هستند که نگه داشتن این سنگ در خانه می تواند منجر به افزایش پول و خوش شانسی شود.علاوه بر آن، این سنگ ها در ساخت زیورآلاتی هم چون دستبند, گردنبند و یا گوشواره مورد استفاده قرار می گیرند. به سبب آنکه عده ای معتقد هستند که پوشیدن این سنگ می تواند انسان را از انرژی های منفی دور نگه دارد، این زیورآلات طرفداران زیادی پیدا کرده و محبوب شده اند.

 

برای تهیه انواع دستبند با سنگ های طبیعی در فروشگاه گالری شمرون از این قسمت دیدن بفرمایید.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *