برای کاهش وزن از فلفل سیاه استفاده کنید!

برای کاهش وزن از فلفل سیاه استفاده کنید!

فلفل سیاه، ادویه ایست که همه ی ما در خانه های خود می توانیم آن را پیدا کنیم. ما از این ادویه برای طبخ بسیاری از غذاهای خود استفاده می کنیم و کمابیش با خواص آن آشنا هستیم. در کشورهای مختلف جهان مانند هند، حتی از این ادویه برای تهیه ی برخی از نوشیدنی ها نیز استفاده می شود.در این میان بسیاری از افراد هستند که تمایلی به مصرف غذاهای تند ندارند و از مصرف این ادویه دوری می کنند. شاید به همین خاطر باشد که اخیرا محققان بار دیگر به ما گوشزد کرده اند: استفاده ی زیاد از این ادویه می تواند به شما در کاهش وزنتان کمک کند! آخرین تحقیقات متخصصان تغذیه نشان داده است که ترکیبات طبیعی موجود در فلفل سیاه می تواند اثر مخرب غذاهای پرچرب و پر کالری را کاهش دهد. در آزمایشاتی که این متخصصان انجام داده اند، مشخص شده است که مصرف مقدار زیاد فلفل سیاه نه تنها می تواند موجب کاهش میزان چربی در بدن ما شود، بلکه می تواند میزان قند خون را نیز کاهش دهد و سبب افزایش استحکام استخوان ها شود. نتایج این تحقیقات در ماه نوامبر ۲۰۱۷ منتشر شده است.

برای کاهش وزن از فلفل سیاه استفاده کنید!
برای کاهش وزن از فلفل سیاه استفاده کنید!

اما ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که: چگونه می توانیم مصرف روزانه ی این ادویه را افزایش دهیم؟ ما در اینجا چند راه کار جدید که می تواند به شما در افزایش میزان مصرف فلفل سیاه در طول شبانه روز کمک کند، را گردآوری کرده ایم.

یک: مصرف فلفل سیاه به همراه چای و شیر

بسیاری از ما هر روز صبح و به همراه صبحانه ی خود چای مصرف می کنیم. افزودن مقدار کمی فلفل سیاه به این چای، می تواند به شما در رسیدن به وزن دلخواهتان کمک کند.دقت کنید که تنها مقدار کمی فلفل سیاه می تواند تاثیر گذار باشد.نمک و فلفل به همراه چای می توانند برای افرادی که در زمستان دچار سرما خوردگی شده و سرفه های شدید می کنند، مناسب باشد.

دو:مصرف فلفل سیاه به همراه دتوکس

بسیاری از ما با فواید مصرف آب به همراه تکه های  مختلف میوه آشنا هستیم. این مخلوط که دتوکس نام دارد فواید زیادی داشته و می تواند به سم زدایی از بدن شما کمک کند. حال شما می توانید مقدار کمی فلفل به این مخلوط اضافه کنید . در این صورت این مخلوط علاوه بر فواید موجود، به کاهش سطح قند خون شما نیز کمک خواهد کرد. شما می توانید از فلفل در دتوکس های عسل، لیمو و یا دارچین استفاده کنید.

سه: مصرف فلفل سیاه به همراه روغن های طبیعی

بسیاری از افراد به همراه سالاد از روغن های طبیعی مانند روغن زیتون اسفاده می کنند. شما می توانید یک قاشق چایی خوری فلفل سیاه و چند حبه سیر به روغن زیتون، و یا هر روغن طبیعی دیگری، اضافه کنید. بهتر است پس از این کار و برای ۲۰ دقیقه این مخلوط را جوشانده و سپس آن را در یک شیشه نگه داری کنید. این کار علاوه بر افزودن طعمی فوق العاده عالی به سالاد، برای بدن شما نیز بسیار مفید است.

در آخر نیز باید اشاره کنیم که شما می توانید فلفل سیاه را به همراه ماست، میوه ها، ذرت شیرین و یا سبزیجاتی مانندگوجه فرنگی نیز میل کنید و از خواص آن بهره مند شوید.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *