چگونه با دستانی لرزان، از رژ لب استفاده کنیم؟

چگونه با دستانی لرزان، از رژ لب استفاده کنیم؟

برخلاف آنچه به نظر می رسد، استفاده از رژ لب در میکاپ به دقت بسیار زیادی احتیاج دارد. بالا و پایین شدن خط رژ و یا دقیق نبودن آن، می تواند به ظاهر صورت و لب های شما شکلی عجیب و غیر طبیعی بدهد و بر روی زیبایی شما تاثیر بگذارد. هرچه رژ لب هایی که استفاده می کنید تند تر باشند و تضاد بیشتری با پوست شما داشته باشند، بر اهمیت استفاده ی دقیق و صحیح آن ها افزوده می شود. حال اگر دستانی لرزان داشته باشید، ممکن است در آرایش کردن و به خصوص در استفاده از رژ لب با مشکلاتی رو برو شوید. نگران نباشید، ما در اینجا به آموزش و معرفی چند راهکار برای افرادی که دستانی لرزان داشته اما می خواهند رژ لب های آن ها خطی دقیق و منظم داشته باشد، پرداخته ایم.

یک. از هر دو دست خود کمک بگیرید.

بسیاری از آرایشگران معتقد هستند که استفاده از هر دو دست در هنگام آرایش کردن، برای افرادی که لرزش دست زیادی دارند، می تواند بسیار مفید باشد. ممکن است این کار در ابتدا دشوار به نظر بیاید، اما هر کاری با تکرار به عادت تبدیل می شود. تکنیک های بسیار زیادی برای این کار وجود دارد. به عنوان مثال شما می توانید مچ دست خود را با دست دیگر خود نگه داشته و از رژ لب خود استفاده کنید. یا حتی می توانید به همین ترتیب، دست خود را ثابت نگه داشته و لب های خود را بر روی رژ لب حرکت دهید. شما می توانید در نهایت با استفاده از برس لب، خط های اطراف لب های خود را تمیز و تنظیم کنید.

چگونه با دستانی لرزان، از رژ لب استفاده کنیم؟
چگونه با دستانی لرزان، از رژ لب استفاده کنیم؟

دو. استفاده از قلم کتان و لوسیون

شما می توانید با استفاده از یک لوسیون، به مقدار خیلی کم اطراف لب خود چرب کنید و سپس با استفاده از یک قلم کتان، رژ لب را بر روی لب های خود بزنید. فایده ی این کار در این است که اگر در انتها خط لب شما دقیق و مرتب نبود، چرب بودن فضای اطراف آن می تواند در پاک کردن پوستتان از رژ لب و تنظیم خط لب، به شما کمک کند.

سه. تمیز کردن فضای اطراف خط لب با استفاده از کانسیلر ها

در صورتی که عجله دارید، می توانید از کانسیلر ها برای مرتب کردن خط لب خود، پس از استفاده از رژلب کمک بگیرید.

چهار. استفاده از رژلب های مایع

برخی از آرایشگران استفاده از رژلب های مایع و برس های مخصوص آن ها را توصیه می کنند. به سبب چرب بودن این سری از رژ لب ها، پاک کردن آن ها از روی پوست و تنظیم خط لب بسیار آسان خواهد بود. شما می توانید مقدار کمی از این رژلب ها را بر روی قسمت های داخلی لب های خود بزنید و سپس با حرکت لبها و برس و یا حتی انگشتان خود، با دقت آن ها را بر روی تمام لب های خود پخش کنید و بدین شکل خط لبی دقیق داشته باشید.

چگونه با دستانی لرزان، از رژ لب استفاده کنیم؟
چگونه با دستانی لرزان، از رژ لب استفاده کنیم؟

پنج. استفاده از رژ های مدادی

یکی از آسان ترین  راه ها برای داشتن خط لبی دقیق، استفاده از رژ های مدادی است. شما می توانید بخش های درونی لب های خود را با رژ لب های معمولی و یا مایع پوشش بدهید، اما قسمت های بیرونی آن را با رژ های مدادی و با دقت بیشتری تنظیم کنید. در این مرحله نیز می توانید اطراف لبان خود را چرب کرده و با هر دو دست خود، از رژ های مدادی استفاده کنید تا میزان خطا کاهش پیدا کند.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *